Gjorgiew: cierpliwość i ciężka praca przyniosły efekty

W spotkaniu przeciwko Cuprum Lubin Nikola Gjorgiew po raz drugi w sezonie zdobył statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Atakujący ONICO opowiedział o zwycięskim starciu w Lubinie, miesiącu pełnym zwycięstw oraz o planach na przerwę świąteczną.  Katarzyna Owczarek: Za Wami znakomita seria pięciu zwycięstw. W Lubinie rozegraliście pasjonujące spotkanie i ponownie przywieźliście do Warszawy komplet punktów. Jak oceniasz starcie z Cuprum? Nikola Gjorgiew: To był świetny mecz, niesamowita walka. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że to spotkanie zakończy się w taki sposób, że uda nam się zdobyć komplet punktów w zaledwie trzech setach. Nasze skupienie, chęci i motywacja zadziałały w stu procentach. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z drużyny, że w trzecim secie zdołaliśmy odrobić straty. Za nami pięć znakomitych zwycięstw, ale to już historia. Naszym celem było znalezienie się w pierwszej szóstce PlusLigi. Teraz, kiedy już udało nam się to wykonać, chcemy uplasować się na jak najwyższej pozycji. Drugi raz w sezonie zdobyłeś statuetkę MVP. Gratulacje! Uważasz, że to Twoje najlepsze spotkanie do tej pory? Dziękuję bardzo. Tak, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie dotychczasowe mecze, to był to mój najlepszy występ. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Przestawienie się z realiów ligi japońskiej na granie w PlusLidze zajęło mi sporo czasu i było dość trudne. Jestem jednak zadowolony, że cierpliwość i ciężka praca przyniosły efekty. Przyjechałem do Polski z wielkimi sportowymi marzeniami i mam nadzieję, że one wreszcie się spełnią. W trzecim secie pokazaliście prawdziwy pazur – zdołaliście odrobić sześciopunktową stratę i wygrać całe spotkanie 3:0. Takie wygrane budują w drużynie pewność siebie? Trzeci set był bardzo nerwowy. Zaczęliśmy od dużej straty, ale tylko wielkie drużyny potrafią wybronić się z takiej sytuacji. Bardzo się cieszę, że nasza siła mentalna rośnie z każdym kolejnym meczem. Uważam, że w ekipie rodzi się wielka wola walki i poczucie jedności. Wierzymy w nasze możliwości i nawet, jeżeli tracimy do rywali kilka punktów, jesteśmy w stanie się podnieść i z nimi wygrać. Aż brakuje mi słów, żeby opisać to, co działo się w ostatniej partii. To po prostu było wielkie zwycięstwo. W ostatnich pięciu spotkaniach zdobyliście aż czternaście z piętnastu możliwych punktów. To chyba idealny moment na kilkudniową przerwę? Naprawdę potrzebujemy tego odpoczynku. Zużyliśmy dużo energii, zwłaszcza przez ostatnie dwa miesiące. PlusLiga jest bardzo wymagająca i długa, dlatego bardzo potrzebujemy chwili przerwy. Przez ostatni miesiąc wygraliśmy wszystkie spotkania i straciliśmy zaledwie jeden punkt z możliwych piętnastu, to niemal stu procentowa skuteczność! Wydaje się więc, że tym bardziej zasłużyliśmy sobie na chwilę odpoczynku. Jedziemy na kilka dni do domów, jednak w naszych głowach ciągle jest kolejny cel. Musimy zdobyć trzy punkty w meczu z Radomiem i osiągnąć jak najlepszą pozycję przed losowaniem par Pucharu Polski. Teraz to cel numer jeden. Fot. PressFocus