ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Graham Vigrass najlepszym siatkarzem marca

Fot. PressFocus
Głosami kibiców ONICO Warszawa Graham Vigrass został wybrany najlepszym zawodnikiem stołecznej ekipy w marcu 2019. Kanadyjski środkowy wyprzedził Bartosza Kurka oraz Antoine'a Brizarda i Bartosza Kwolka, którzy zajęli ex aequo trzecie miejsce.

W marcu siatkarze ONICO Warszawa rozegrali cztery mecze i... stracili tylko jednego seta, zapewniając sobie awans do półfinału tegorocznych rozgrywek PlusLigi! W bezpośrednim starciu o drugą lokatę na koniec rundy zasadniczej stołeczni pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0 i to właśnie wtedy statuetka MVP powędrowałą w ręce Grahama Vigrassa. Kanadyjczyk od początku sezonu prezentuje równą formę. W 23 meczach zdobył 199 punktów (w tym 27 asów serwisowych i 39 bloków), popisując się ponad 66% skutecznością w ataku.

- Bardzo doceniam to wyróżnienie. Jestem zadowolony ze swojej gry nie tylko w tym miesiącu, ale również z tego, że udaje mi się utrzymać równą formę od początku sezonu. Czy długa przerwa w grze jest dla nas problemem? Nie wydaje mi się - mamy czas nabrać siły i popracować na wieloma elementami. Z Jastrzębskim graliśmy w tym sezonie już dwa razy, ale play-offy rządzą się swoimi prawami i to na pewno będą zupełnie inne mecze. Bardzo się cieszę, że na meczu znów będzie pełna hala. Nasi kibice pomagają nam w lepszej grze i sprawiają, ze widowiska na Torwarze są dużo bardziej ekscytujące - powiedział Graham Vigrass.

Nagrody dla najlepszego siatkarza miesiąca ufundowali: właściciel sklepów Time & More oraz firmy Łuksza i Caffe Grano.