ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Hit na Torwarze. Z PGE Skrą o półfinał


AZS Politechnika Warszawska w poniedziałek 24 marca zagra o półfinał mistrzostw Polski. Jej przeciwnikiem w pierwszej rundzie play-off jest wielka PGE Skra Bełchatów.


W pierwszej rundzie fazy play-off PlusLigi - ćwierćfinale mistrzostw Polski rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów. Pierwszy i drugi rozgrywane są w hali zespołu, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli, trzeci i ewentualnie czwarty - w obiekcie zespołu z niższej pozycji. Jeśli zwycięzca nie zostanie wyłoniony po czterech spotkaniach, na piąte, decydujące rywalizacja wróci do miasta drużyny lepszej po fazie zasadniczej.

W starciu Politechniki ze Skrą bełchatowianie prowadzą już 2-0. Teraz rywalizacja przenosi się do Warszawy. - Z Bełchatowa wyjechaliśmy z dwoma porażkami, ale nie mam pretensji do moich zawodników. Na boisku każdy z nich zostawił całe swoje serce - powiedział trener Inżynierów, Jakub Bednaruk. - Graliśmy jak równy z równym, ale Skra we właściwym momencie dokręcała śrubę - dodał najbardziej doświadczony siatkarz Politechniki, Marcin Nowak.

- Przed własną publicznością chcemy zagrać jeszcze lepiej niż w Bełchatowie i wygrać - uśmiechnął się trener Bednaruk. - Jeśli wzniesiemy się na wyżyny swoich umiejętności, Skra jest do pokonania - stwierdził Nowak.

Na Łazienkowskiej kibice siatkówki będą świadkami nie tylko potyczki dwóch ambitnych zespołów, ale i kilku ciekawych pojedynków indywidualnych: Paweł Adamajtis będzie chciał dorównać świetnemu atakującemu - Mariuszowi Wlazłemu, Michał Potera - pokazać, że nie jest gorszy niż reprezentant Polski - Paweł Zatorski, a Maciej Pawliński - zagrać tak dobrze, jak nowy Stephane Antiga.

Mecz rozpocznie się o godz. 19.00. Poprowadzą go Marek Lagierski i Waldemar Niemczura, a komisarzem będzie Sławomir Supa. Bilety kupić można przez Internet (TUTAJ) oraz w Sklepie Kibica. Zapraszamy. Bądźcie z nami!


Fot. Tomasz Adamaszek