Igor Grobelny w ONICO Warszawa

Fot. PressFocus
Igor Grobelny został nowym zawodnikiem ONICO Warszawa. Belgijski przyjmujący polskiego pochodzenia związał się ze stołecznym klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

- Igora znamy naprawdę dobrze, bo przez kilka lat występował w PlusLidze, czy to w Radomiu, czy w Lubinie. Najbliższy sezon będzie dla nas bardzo intensywny - wszak bierzemy udział we wszystkich możliwych rozgrywkach, począwszy od Superpucharu Polski zakończywszy na Lidze Mistrzów - a sprowadzenie takiego zawodnika, jak Igor, który mimo wciąz młodego wieku jest już graczem doświadczonym, da trenerowi większe pole manewru - przyznał prezes ONICO, Piotr Gacek.

- W moim życiu i karierze siatkarskiej nadszedł odpowiedni moment, by zacząć zdobywać medale i pokazywać się nie tylko w kraju, ale też na arenie międzynarodowej, w Lidze Mistrzów. Możliwość gry w tych rozgrywkach była dla mnie dodatkową zachętą. Jestem świadomy, że może być mi ciężko przebić się do pierwszej szóstki, bo ONICO ma na mojej pozycji naprawdę świetnych zawodników, ale przed nami bardzo dużo meczów do zagrania i wierzę, że dostanę od trenera szansę - powiedział nowy przyjmujący ONICO.

Igor Grobelny urodził się 8 czerwca 1993 roku. Belgijski siatkarz polskiego pochodzenia swoją zawodową karierę zaczynał właśnie w Belgii, skąd w 2014 roku trafił do rodzinnego Radomia. Przez dwa lata grał w barwach Cerradu Czarnych, po czym w 2016 roku przeniósł się do Cuprum Lubin. Zaledwie rok później został zawodnikiem austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, ale już po jednym sezonie wrócił do Lubina. W minionych rozgrywkach wystąpił w 25 meczach, w których zdobył 254 punkty. W Warszawie podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Ponadto Igor Grobelny jest synem Dariusza Grobelnego, byłego reprezentanta Polski. 25-letni przyjmujący w 2018 roku zadebiutował w reprezentacji Belgii i pod wodzą Andrei Anastasiego wystąpił nawet na mistrzostwach świata we Włoszech i w Bułgarii. 

Nowy nabytek ONICO mierzy 194 cm i waży 77 kg. Jego zasięg w ataku to 360 cm, a w bloku 330 cm. Igor, witamy w Warszawie!