Inżynierowie rozpoczynają walkę w fazie play-off


AZS Politechnika Warszawska w środę 25 lutego rozpocznie walkę o 5. miejsce w PlusLidze. W I rundzie fazy play-off Inżynierowie zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn.


W sezonie 2014/2015 faza play-off rozgrywana jest według nowych zasad. Zespoły, które zajęły miejsca 9-14 nie mogą już walczyć o medale, ale wciąż mają szansę na 5. pozycję, gwarantującą możliwość gry w Challenge Cup. Drużyny z miejsc 9-10 z kolei, czyli właśnie Politechnika i Indykpol AZS, są już pewne, że sezonu nie zakończą na 13. i 14. miejscu. Stawką ich pojedynku w I rundzie play-off jest rozstawienie przed kolejną rundą zmagań. W niej bowiem wygrany zmierzy się z przegranym z pary Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom, a przegrany zmierzy się z przegranym z pary PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mecz AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn nie wykluczy przegranego z dalszej batalii o 5. miejsce, ale nie jest wcale pojedynkiem o pietruszkę. Oba zespoły chcą bowiem uniknąć rywalizacji z PGE Skrą Bełchatów lub ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i trafić na Cerrad Czarnych Radom (jeśli ci przegrają z Asseco Resovią), którzy wydają się być najsłabszym przeciwnikiem spośród wszystkich czterech wymienionych ekip.

- Nie udało nam się znaleźć w ósemce po fazie zasadniczej, ale nie skończyliśmy jeszcze sezonu. Naszym celem jest piąte miejsce - zapowiedział trener Jakub Bednaruk. - Rywalizacja z Indykpolem AZS Olsztyn będzie weryfikacją naszych umiejętności - stwierdził Aleksander Śliwka.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Andrzej Kuchna i Piotr Król. Komisarzem zawodów będzie Sławomir Supa.


Fot.: Tomasz Adamaszek