ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Inżynierowie rozpoczynają walkę w fazie play-off


AZS Politechnika Warszawska w środę 25 lutego rozpocznie walkę o 5. miejsce w PlusLidze. W I rundzie fazy play-off Inżynierowie zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn.


W sezonie 2014/2015 faza play-off rozgrywana jest według nowych zasad. Zespoły, które zajęły miejsca 9-14 nie mogą już walczyć o medale, ale wciąż mają szansę na 5. pozycję, gwarantującą możliwość gry w Challenge Cup. Drużyny z miejsc 9-10 z kolei, czyli właśnie Politechnika i Indykpol AZS, są już pewne, że sezonu nie zakończą na 13. i 14. miejscu. Stawką ich pojedynku w I rundzie play-off jest rozstawienie przed kolejną rundą zmagań. W niej bowiem wygrany zmierzy się z przegranym z pary Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom, a przegrany zmierzy się z przegranym z pary PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mecz AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn nie wykluczy przegranego z dalszej batalii o 5. miejsce, ale nie jest wcale pojedynkiem o pietruszkę. Oba zespoły chcą bowiem uniknąć rywalizacji z PGE Skrą Bełchatów lub ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i trafić na Cerrad Czarnych Radom (jeśli ci przegrają z Asseco Resovią), którzy wydają się być najsłabszym przeciwnikiem spośród wszystkich czterech wymienionych ekip.

- Nie udało nam się znaleźć w ósemce po fazie zasadniczej, ale nie skończyliśmy jeszcze sezonu. Naszym celem jest piąte miejsce - zapowiedział trener Jakub Bednaruk. - Rywalizacja z Indykpolem AZS Olsztyn będzie weryfikacją naszych umiejętności - stwierdził Aleksander Śliwka.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Andrzej Kuchna i Piotr Król. Komisarzem zawodów będzie Sławomir Supa.


Fot.: Tomasz Adamaszek