Inżynierowie trenowali z zawodnikami... MMA

Dzięki współpracy naszego partnera 4SportLab z Warszawskim Centrum Atletyki, siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej mieli niecodzienną okazję do treningu z zawodnikami MMA, z którymi na co dzień pracuje również nasz trener przygotowania fizycznego - Michał Garnys.

Rozgrzewka, która znacznie różniła się od tej znanej siatkarzom z hali sportowej, nauka podstawowych chwytów oraz pozycji charakterystycznych dla MMA, a na deser krótkie bezpośrednie starcia zawodników okazały się nie lada gratką dla Inżynierów. Trening prowadzony przez Piotra Jeleniewskiego przypadł do gustu zarówno siatkarzom, jak i trenerowi Jakubowi Bednarukowi - Chciałem, aby chłopaki choć w małym stopniu posmakowali walki do upadłego. To dobry element przygotowania charakteru zespołu do sezonu. Teraz niech inne klubu PlusLigi drżą - powiedział z uśmiechem na ustach szkoleniowiec.

Niektórzy nie omieszkali również skorzystać z okazji i..powalczyć w klatce z samym profesjonalistą - Danielem Omielańczukiem. Do takiej konfrontacji stanęli Maciej Olenderek oraz Patryk Strzeżek. - Chociaż ta walka nie była do końca na serio, to bardzo ciekawe doświadczenie - skomentował warszawski atakujący. I chociaż naszych dyscyplin nie da się porównać, ponieważ są diametralnie różne, jest coś co łączy i zawodników MMA, i nas - siatkarzy. To jest serce do walki - dodał Patryk Strzeżek.