Jakub Bednaruk trenerem reprezentacji juniorów!


Jakub Bednaruk został nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów. Trener AZS Politechniki Warszawskiej na stanowisku zastąpił Jacka Nawrockiego, który poprowadzi żeńską kadrę seniorek.


- Dostałem propozycję i przyjąłem ją bez zawahania. Takich ofert się nie odrzuca - stwierdził Jakub Bednaruk. - Oczywiście zapytałem o pozwolenie w moim klubie. Zarząd AZS Politechniki Warszawskiej nie widział żadnych przeciwskazań. Wręcz przeciwnie - wyjaśnił. Słowa trenera potwierdziła Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Praca z reprezentacją Polski juniorów to dla Kuby duża szansa. Może on potwierdzić, że na pracy z młodzieżą zna się, jak mało kto. Trzymamy za niego kciuki - powiedziała.

Bednaruk to nie jedyny stołeczny akcent w reprezentacji Polski juniorów. - Powiem więcej: reprezentacja zdominowana zostanie przez ludzi z AZS Politechniki - uśmiechnęła się Jolanta Dolecka. Co ma na myśli prezes warszawskiego klubu? Wśród dwunastu powołanych graczy jest aż pięciu Inżynierów. Dodatkowo w sztabie kadry znaleźli się członkowie sztabu Politechniki: fizjoterapeuta, statystyk i trener przygotowania fizycznego. - To fachowcy. Ufam im i wiem, że mają świadomość, czego od nich oczekuję - skomentował Jakub Bednaruk.

Trenera Jakuba Bednaruka czeka wielkie wyzwanie. Polski Związek Piłki Siatkowej postawił przed nim jasny cel: ma wywalczyć awans do mistrzostw świata juniorów. Turniej kwalifikacyjny, w którym Polska rywalizować będzie z Włochami, Austrią i Francją rozegrany zostanie w dniach 15-17 maja w Bełchatowie.


Fot.: Tomasz Adamaszek