ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Jakub Bednaruk trenerem reprezentacji juniorów!


Jakub Bednaruk został nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów. Trener AZS Politechniki Warszawskiej na stanowisku zastąpił Jacka Nawrockiego, który poprowadzi żeńską kadrę seniorek.


- Dostałem propozycję i przyjąłem ją bez zawahania. Takich ofert się nie odrzuca - stwierdził Jakub Bednaruk. - Oczywiście zapytałem o pozwolenie w moim klubie. Zarząd AZS Politechniki Warszawskiej nie widział żadnych przeciwskazań. Wręcz przeciwnie - wyjaśnił. Słowa trenera potwierdziła Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Praca z reprezentacją Polski juniorów to dla Kuby duża szansa. Może on potwierdzić, że na pracy z młodzieżą zna się, jak mało kto. Trzymamy za niego kciuki - powiedziała.

Bednaruk to nie jedyny stołeczny akcent w reprezentacji Polski juniorów. - Powiem więcej: reprezentacja zdominowana zostanie przez ludzi z AZS Politechniki - uśmiechnęła się Jolanta Dolecka. Co ma na myśli prezes warszawskiego klubu? Wśród dwunastu powołanych graczy jest aż pięciu Inżynierów. Dodatkowo w sztabie kadry znaleźli się członkowie sztabu Politechniki: fizjoterapeuta, statystyk i trener przygotowania fizycznego. - To fachowcy. Ufam im i wiem, że mają świadomość, czego od nich oczekuję - skomentował Jakub Bednaruk.

Trenera Jakuba Bednaruka czeka wielkie wyzwanie. Polski Związek Piłki Siatkowej postawił przed nim jasny cel: ma wywalczyć awans do mistrzostw świata juniorów. Turniej kwalifikacyjny, w którym Polska rywalizować będzie z Włochami, Austrią i Francją rozegrany zostanie w dniach 15-17 maja w Bełchatowie.


Fot.: Tomasz Adamaszek