ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Jakub Kowalczyk zasilił AZS Politechnikę


Dwudziestoośmioletni Jakub Kowalczyk przenosi się z Wyszkowa do Warszawy. Środkowy bloku podpisał roczny kontrakt z AZS Politechniką Warszawską i w sezonie 2015/2016 grać będzie w jej barwach.

- Jestem dziś najszczęśliwszym człowiekiem w Warszawie - powiedział rozpromieniony Jakub Kowalczyk tuż po podpisaniu kontraktu. - Właśnie spełniło się moje marzenie. Choć przede mną wakacje i urlop, myślami jestem już przy nowym sezonie. Nie mogę doczekać się treningów w stolicy - dodał. - Kontrakt z Politechniką to dla mnie ogromny sportowy awans. Zrobię co w mojej mocy, żeby nie zawieść oczekiwań kibiców. Ani swoich własnych - uśmiechnął się.


Jakub Kowalczyk - nowy środkowy AZS Politechniki WarszawskiejJakub Kowalczyk - nowy środkowy AZS Politechniki Warszawskiej
(fot. www.azspw.com)


Kowalczyk na celowniku działaczy AZS Politechniki Warszawskiej był już rok temu. - Trener Jakub Bednaruk od jakiegoś czasu obserwował Jakuba Kowalczyka. Zawodnik zrobił na nim wrażenie. Podjęliśmy więc rozmowy, a dziś podpisaliśmy kontrakt - poinformowała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Kubie życzę powodzenia. To mądry i pracowity siatkarz. Pomoże naszej drużynie osiągać dobre wyniki - stwierdziła.

Jakub Kowalczyk w sezonie 2014/2015 reprezentował Camper Wyszków. Był jednym z najlepszych zawodników prowadzonej przez trenera Jana Sucha drużyny. Wcześniej grał m.in. w Pekpolu Ostrołęka, KPS-ie Siedlce i Jokerze Piła. Przygodę z siatkówką rozpoczął natomiast w rodzinnym Słupsku. Mierzy 200 cm, a jego atutami są szybkość i skoczność.


Fot.: www.azspw.com