Jakub Kowalczyk zasilił AZS Politechnikę


Dwudziestoośmioletni Jakub Kowalczyk przenosi się z Wyszkowa do Warszawy. Środkowy bloku podpisał roczny kontrakt z AZS Politechniką Warszawską i w sezonie 2015/2016 grać będzie w jej barwach.

- Jestem dziś najszczęśliwszym człowiekiem w Warszawie - powiedział rozpromieniony Jakub Kowalczyk tuż po podpisaniu kontraktu. - Właśnie spełniło się moje marzenie. Choć przede mną wakacje i urlop, myślami jestem już przy nowym sezonie. Nie mogę doczekać się treningów w stolicy - dodał. - Kontrakt z Politechniką to dla mnie ogromny sportowy awans. Zrobię co w mojej mocy, żeby nie zawieść oczekiwań kibiców. Ani swoich własnych - uśmiechnął się.


Jakub Kowalczyk - nowy środkowy AZS Politechniki WarszawskiejJakub Kowalczyk - nowy środkowy AZS Politechniki Warszawskiej
(fot. www.azspw.com)


Kowalczyk na celowniku działaczy AZS Politechniki Warszawskiej był już rok temu. - Trener Jakub Bednaruk od jakiegoś czasu obserwował Jakuba Kowalczyka. Zawodnik zrobił na nim wrażenie. Podjęliśmy więc rozmowy, a dziś podpisaliśmy kontrakt - poinformowała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Kubie życzę powodzenia. To mądry i pracowity siatkarz. Pomoże naszej drużynie osiągać dobre wyniki - stwierdziła.

Jakub Kowalczyk w sezonie 2014/2015 reprezentował Camper Wyszków. Był jednym z najlepszych zawodników prowadzonej przez trenera Jana Sucha drużyny. Wcześniej grał m.in. w Pekpolu Ostrołęka, KPS-ie Siedlce i Jokerze Piła. Przygodę z siatkówką rozpoczął natomiast w rodzinnym Słupsku. Mierzy 200 cm, a jego atutami są szybkość i skoczność.


Fot.: www.azspw.com