ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Jakub Radomski znów zagra w Politechnice


4You Airlines AZS Politechnika Warszawska zakontraktowała kolejnego siatkarza. Stołeczną drużynę zasilił doskonale znany kibicom dwudziestosześcioletni przyjmujący - Jakub Radomski.


- Nasze drogi znowu się zeszły - powiedziała po podpisaniu umowy Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. Radomski bowiem grał już w koszulce Inżynierów. Barw Politechniki bronił przez trzy sezony - w latach 2007-2010. - Kiedy otrzymałem od trenera Jakuba Bednaruka propozycję, nie wahałem się ani chwili. Z dużą przyjemnością wracam do Warszawy. Tu się urodziłem i wychowałem. Tu stawiałem swoje pierwsze siatkarski kroki. Tu mam rodzinę i przyjaciół - skomentował zadowolony zawodnik.

Jakub Radomski mierzy aż 203 cm, co z pewnością na jego pozycji jest dużym atutem. Przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie KS Metro Warszawa. Następnie przez dwa lata grał w Legii. W 2007 roku przeniósł się do Politechniki, a trzy lata później - do Jadaru Radom. W sezonie 2011/2012 był zawodnikiem Ślepska Suwałki, przez ostatnie dwa lata natomiast ponownie grał w Radomiu - tym razem w ekipie Czarnych. Na swoim koncie ma kilka medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych i awans z Czarnymi do PlusLigi.

Po zakontraktowaniu Jakuba Radomskiego, a wcześniej Artura Szalpuka i Aleksandra Śliwki, w 4You Airlines AZS Politechnice Warszawskiej zostało tylko jedno wolne miejsce dla przyjmującego. - Negocjacje trwają. Nazwisko ostatniego z przyjmujących kibice poznają już niebawem - wyjaśniła prezes Jolanta Dolecka.


Fot.: Adrian Komorowski