Jakub Radomski znów zagra w Politechnice


4You Airlines AZS Politechnika Warszawska zakontraktowała kolejnego siatkarza. Stołeczną drużynę zasilił doskonale znany kibicom dwudziestosześcioletni przyjmujący - Jakub Radomski.


- Nasze drogi znowu się zeszły - powiedziała po podpisaniu umowy Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. Radomski bowiem grał już w koszulce Inżynierów. Barw Politechniki bronił przez trzy sezony - w latach 2007-2010. - Kiedy otrzymałem od trenera Jakuba Bednaruka propozycję, nie wahałem się ani chwili. Z dużą przyjemnością wracam do Warszawy. Tu się urodziłem i wychowałem. Tu stawiałem swoje pierwsze siatkarski kroki. Tu mam rodzinę i przyjaciół - skomentował zadowolony zawodnik.

Jakub Radomski mierzy aż 203 cm, co z pewnością na jego pozycji jest dużym atutem. Przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie KS Metro Warszawa. Następnie przez dwa lata grał w Legii. W 2007 roku przeniósł się do Politechniki, a trzy lata później - do Jadaru Radom. W sezonie 2011/2012 był zawodnikiem Ślepska Suwałki, przez ostatnie dwa lata natomiast ponownie grał w Radomiu - tym razem w ekipie Czarnych. Na swoim koncie ma kilka medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych i awans z Czarnymi do PlusLigi.

Po zakontraktowaniu Jakuba Radomskiego, a wcześniej Artura Szalpuka i Aleksandra Śliwki, w 4You Airlines AZS Politechnice Warszawskiej zostało tylko jedno wolne miejsce dla przyjmującego. - Negocjacje trwają. Nazwisko ostatniego z przyjmujących kibice poznają już niebawem - wyjaśniła prezes Jolanta Dolecka.


Fot.: Adrian Komorowski