ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Janikowski: Optymistycznie patrzymy w przyszłość

Fot. Jakub Ćmil
- Okres ciężkiego treningu na siłowni mamy już za sobą i sama gra wyglądała lepiej, dlatego patrzymy optymistycznie na to, co nas czeka w najbliższych tygodniach - przyznał Mateusz Janikowski po sparingu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Poniżej znajdziecie też pomeczowe wypowiedzi Piotra Łukasika i Dominika Jaglarskiego.

Mateusz Janikowski

- Kędzierzynianie to bardzo mocny zespół, który ma dość podobną charakterystykę do Jastrzębskiego Węgla. Szczególnie widać to po przyjmujących – jeden jest leworęczny, a drugi z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi – i po atakującym, który też przypomina tego z Jastrzębia. W stosunku do meczu w Częstochowie widać było, że mamy już za sobą okres bardzo ciężkiego treningu na siłowni i sama gra też wyglądała lepiej, dlatego patrzymy optymistycznie na to, co nas czeka w najbliższych tygodniach.

- Uważam, że ta drużyna to bardzo dobry przeciwnik, by sprawdzić się przed meczami półfinałowymi. I przede wszystkim utrzymać rytm meczowy, który w najbliższym czasie będzie nam bardzo potrzebny. Ale trochę znudziły nam się już te mecze z ZAKSĄ (śmiech). Już nie możemy się doczekać rywalizacji z Jastrzębskim.

Piotr Łukasik

- Wydaje mi się, że nasi przeciwnicy zagrali dziś nieco słabsze zawody niż w Częstochowie. Ale poza tym niewiele się zmieniło w stosunku do tamtego starcia. Też był to wyrównany mecz. Szkoda troszkę drugiego seta, bo w pierwszym graliśmy bardzo dobrze, a później przydarzył nam się przestój, kiedy nie potrafiliśmy skończyć swojego ataku. To doprowadziło do tego, że ZAKSA nam nieco odskoczyła i nie byliśmy w stanie jej dogonić.

- Porównując ten mecz do tego w Częstochowie, to niektóre elementy funkcjonowały lepiej, także grę można ocenić na plus. To normalne, że po zejściu z ciężkich treningów w siłowni czujemy się coraz lepiej. Mamy więcej zajęć technicznych i to widać także na boisku. A te wszystkie aspekty, które dziś funkcjonowały gorzej, są jeszcze do dopracowania przez najbliższe półtora tygodnia. Jestem dobrej myśli. Skończyliśmy gry sparingowe, przed nami ostatni etap przygotowań, a później walczymy z Jastrzębiem. Na pewno nie będzie łatwo.

Dominik Jaglarski

- Trudno sobie wyobrazić lepsze przygotowanie do półfinału, niż dwumecz z wicemistrzem Polski. Od dawna wiadomo, że drużyna ZAKSY to bardzo wartościowy rywal. Te dwa spotkania to przede wszystkim dużo materiału do analizy dla naszego sztabu szkoleniowego. Mamy nadzieję, że uda się z nich wyciągnąć jak najwięcej wniosków i dobrze przygotować się do rywalizacji z Jastrzębiem.

- Zespół Jastrzębskiego znamy od podszewki i myślę, że plan na półfinał jest już dawno przygotowany, a naszym zadaniem jest po prostu jego realizacja. Widać, że gra układa nam się coraz lepiej. Liczymy, że trafimy z optymalną formą na czas półfinałów i będziemy mogli powalczyć o mistrzostwo.