ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Jastrzębski - ONICO okiem statystyka

Fot. PressFocus
W piątkowe popołudnie ONICO Warszawa pokonało Jastrzębski Węgiel 3:0 i zachowało szansę na finał PlusLigi. Po raz kolejny znakomicie zagraliśmy blokiem, bo tym elementem udało się zdobyć aż 13 punktów. A więcej ciekawostek znajdziecie w naszym statystycznym podsumowaniu spotkania, zapraszamy!

Stołeczni przyzwyczaili, że w tym sezonie blok to ich najmocniejsza strona. Przyznał to po piątkowym meczu sam Stephane Antiga. Trudno się dziwić jego słowom – w końcu w Jastrzębiu-Zdroju ONICO zanotowało aż 13 bloków punktowych! Świetnie w tym elemencie prezentowali się przede wszystkim nasi dwaj środkowi – Jan Nowakowski (4 pkt blokiem) i Andrzej Wrona (3 pkt). Ten pierwszy zagrał koncertowe zawody, bo łącznie na swoim koncie zapisał aż 12 „oczek”, co było najlepszym wynikiem w naszej drużynie. Wyprzedził dwóch przyjmujących, którzy również wzięli na swoje barki zdobywanie punktów – Piotra Łukasika (11 pkt) i Nikołaja Penczewa (10 pkt).

Bułgar po spotkaniu został nagrodzony statuetką MVP i trzeba przyznać, że zasłużył na nią w stu procentach. W przyjęciu miał 35% skuteczności, w ataku 58%, a do tego dołożył dwa asy serwisowe. Pod nieobecność Bartosza Kwolka i Bartosza Kurka zagrywka nie była naszą najmocniejszą stroną, bo poza Penczewem nikomu nie udało się zaserwować asa. Na szczęście nadrobiliśmy to innymi elementami.

Pozytywny debiut w barwach stołecznej ekipy zaliczył Maciej Muzaj, który wszedł na boisko za Sharone’a Vernona-Evansa. Młody Kanadyjczyk po dobrym meczu rozegranym na Torwarze w drugim starciu z Jastrzębskim nieco zgubił skuteczność, ale nasz nowy zawodnik dał dobrą zmianę. Z pięciu ataków skończył trzy, a do tego zdobył jeden punkt blokiem i cały mecz zakończył z dorobkiem czterech „oczek” na koncie.

Co ciekawe, na bardzo wysokim poziomie stało przyjęcie jastrzębian, którzy w tym elemencie mieli aż 55% skuteczność przy 29% po stronie ONICO. To jednak nie przekładało się na zdobycze punktowe, bo – jak wspominaliśmy wcześniej – znakomicie prezentował się nasz blok.  Mecz łącznie trwał 1h 26min i chyba nikt nie przypuszczał, że skończy się tak szybko. Dominację stołecznych potwierdziła też łączna liczba zdobytych punktów. W tym aspekcie wygrali 75:63.

Więcej statystyk znajdziecie poniżej: