ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Jastrzębski - ONICO: Z nadzieją na wyrównanie

Fot. PressFocus
W piątek 19 kwietnia siatkarze ONICO Warszawa rozegrają najważniejszy mecz sezonu. W rewanżowym spotkaniu półfinału mistrzostw Polski muszą na wyjeździe pokonać Jastrzębski Węgiel, by pozostać w walce o finał. A do tego starcia przystąpią bez kontuzjowanych Bartosza Kurka i Bartosza Kwolka.

Awansując do półfinału PlusLigi ONICO osiągnęło historyczny wynik, bo do tej pory najlepszym osiągnięciem stołecznej drużyny było piąte miejsce (sezony 2005/2006 i 2010/2011) w ligowych rozgrywkach. Mimo to wszyscy podopieczni Stephane’a Antigi zgodnie podkreślali, że sama obecność w czwórce nie jest dla nich spełnieniem marzeń i mają apetyty na medal. Najlepiej złoty. Niestety końcówka sezonu okazała się dość pechowa dla naszego zespołu.

Najpierw z gry wypadł Bartosz Kurek, który ze względu na uraz pleców nie będzie mógł wystąpić do końca sezonu. Do pierwszego półfinału z Jastrzębskim Węglem podeszliśmy więc bez naszego czołowego atakującego, a w pierwszej szóstce pojawił się Sharone Vernon-Evans. Zagrał naprawdę dobre zawody, ale niestety jeszcze w trakcie pierwszego seta kontuzji nabawił się kolejny z podstawowych zawodników ONICO – Bartosz Kwolek.

Problemy zdrowotne mocno skomplikowały plany trenera Antigi, który zresztą sam przyznał, że utrata dwóch takich zawodników była sporym problemem – To miało wpływ na mentalność drużyny, ale też dawało mniej opcji do zmian – powiedział po meczu francuski szkoleniowiec. Mimo kłopotów zdrowotnych stołeczni stoczyli z Jastrzębskim bardzo wyrównany bój, w którym ostatecznie lepsi okazali się goście. Podopieczni Roberto Santilliego wygrali 3:1, ale przed rewanżem na wyjeździe ONICO wcale nie stoi na straconej pozycji.

Szczególnie, że w tym sezonie już raz graliśmy w Jastrzębiu i wtedy udało się wygrać 3:2. Taki wynik w piątek dałby warszawianom remis w rywalizacji do dwóch zwycięstw, a wówczas o awansie do finału rozstrzygnąłby trzeci mecz, który zostałby rozegrany na Torwarze. Choć od tamtej pory w obu drużynach sporo się zmieniło, to trzeba trzymać kciuki, by wbrew różnym przeciwnościom losu stołeczni zdołali pokonać gospodarzy i zapewnić sobie możliwość rozegrania jeszcze jednego spotkania półfinałowego.

- Mimo to, że poza naszymi kibicami i nami samymi raczej nikt nie będzie na nas stawiał, to my wierzymy, że możemy wygrać w Jastrzębiu i że wrócimy do Warszawy na trzeci mecz – przyznał po wtorkowym starciu Andrzej Wrona. I tego się trzymajmy! Drugi mecz półfinału fazy play-off PlusLigi Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa odbędzie się w piątek 19 kwietnia w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17:30. Walczymy o finał!