Jastrzębski Węgiel rywalem ONICO w ćwierćfinale Pucharu Polski

Jastrzębski Węgiel rywalem ONICO w ćwierćfinale Pucharu Polski

W poniedziałek 1 stycznia 2018 roku w programie „7. strefa” na antenie telewizji Polsat Sport odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski. W walce o występ w Final Four ONICO Warszawa zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

Na półmetku fazy zasadniczej PlusLigi ONICO Warszawa plasuje się na 3. pozycji, dzięki czemu w poniedziałkowym losowaniu warszawska ekipa była jedną z czterech rozstawionych drużyn. Warszawianie mogli więc trafić na zespół z PlusLigi (Asseco Resovię Rzeszów lub Jastrzębski Węgiel) lub drużynę pierwszoligową (APP Krispol Września lub AZS Stal Nysa).

Mecz ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel odbędzie się w środę 10 stycznia w warszawskiej hali COS Torwar. Informacje o biletach na to spotkanie podamy już wkrótce.

Teoretycznie łatwiej byłoby zagrać z drużyną z I ligi, jest na to 50% szans. Jako zespół udowodniliśmy jednak, że możemy wygrać z każdym, m.in. Asseco Resovią Rzeszów czy Jastrzębskim Węglem. Czekamy więc niecierpliwie na wynik losowania – powiedział po meczu z Cerrad Czarnymi Radom, trener Stephane Antiga.

W aktualnym sezonie PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa zmierzyli się z jastrzębianami 26 listopada w warszawskiej hali COS Torwar. Podopieczni trenera Antigi w znakomitym stylu pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0.

Pary ćwierćfinałowe:

APP Krispol Września – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
AZS Stal Nysa – Trefl Gdańsk
ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel
PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów

fot. Jakub Ćmil