ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Jedziemy do mistrzów Polski!

Fot. PressFocus
W sobotę 17 listopada siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się na wyjeździe z mistrzami Polski, PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie rozgrywane w Hali Energia rozpocznie się o godzinie 14:45.

Przełamanie w Sosnowcu

W tym tygodniu siatkarze ONICO pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:1. Najlepszym zawodnikiem poniedziałkowego spotkania został Rafael Araujo, dla którego to trzecia statuetka MVP w tym sezonie. – Lepszego powrotu do Sosnowca nie mogłem sobie wymarzyć. Bardzo cieszę się, że mogłem odwiedzić dawny klub i przyjaciół, których tu poznałem. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że zdobyliśmy z ONICO trzy punkty. Nie ukrywam, że statuetka MVP to również bardzo miłe wyróżnienie. Lepiej być nie mogło – powiedział Araujo.

Dwa miejsca nad rywalami

Po zwycięstwie w Sosnowcu siatkarze z Warszawy awansowali na piątą pozycję w tabeli PlusLigi. Ekipa Stephane’a Antigi rozegrała do tej pory sześć meczów – w czterech zwyciężyła, a w dwóch musiała uznać wyższość rywali. Warszawianie uzbierali dwanaście punktów, a tyle samo oczek na koncie ma aż trzech rywali – plasujący się na czwartej pozycji szczecinianie oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie i najbliżsi przeciwnicy ONICO, PGE Skra Bełchatów. Aktualni mistrzowie Polski zajmują siódme miejsce – w tym sezonie pokonali MKS Będzin, Trefl Gdańsk, Asseco Resovię Rzeszów i Cuprum Lubin. Ulegli natomiast ekipom z Bydgoszczy, Olsztyna i Jastrzębia-Zdroju.

Zmiany u mistrza Polski

Przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi do składu mistrzów Polski dołączyło pięciu nowych zawodników: środkowy Jakub Kochanowski, przyjmujący Artur Szalpuk i Piotr Orczyk, rozgrywający Kamil Droszyński oraz atakujący Renee Teppan. W ubiegłym miesiącu nowym zawodnikiem bełchatowian został środkowy David Fiel Rodriguez. Transfer Kubańczyka spowodowany był kontuzją Patryka Czarnowskiego, który doznał poważnej kontuzji kolana. Czarnowski przeszedł zabieg zszycia tylnego korzenia łąkotki bocznej i według sztabu medycznego PGE Skry powróci do treningów po trzech miesiącach.

0:3 w ubiegłym sezonie

W ubiegłym sezonie ONICO Warszawa i PGE Skra Bełchatów zagrały ze sobą trzykrotnie – dwa razy w ramach plusligowych rozgrywek i raz w półfinale Pucharu Polski. Niestety we wszystkich trzech spotkaniach górą byli bełchatowianie. Teraz zawodnicy ONICO zapowiadają chęć rewanżu. – Czujemy się znakomicie, jesteśmy gotowi na to starcie i bardzo chcemy wygrać. Po zwycięstwie w Sosnowcu i tygodniu dobrych treningów na pewno damy z siebie wszystko – zapowiedział Sharone Vernon-Evans.

Mecz PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa odbędzie się w sobotę 17 listopada o godzinie 14:45. Na relację ze spotkania rozgrywanego w bełchatowskiej Hali Energia zapraszamy na naszą stronę internetową i profile społecznościowe. Mecz transmitowany będzie na kanale Polsat Sport.