Jedziemy do mistrzów Polski!

Fot. PressFocus
W sobotę 17 listopada siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się na wyjeździe z mistrzami Polski, PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie rozgrywane w Hali Energia rozpocznie się o godzinie 14:45.

Przełamanie w Sosnowcu

W tym tygodniu siatkarze ONICO pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:1. Najlepszym zawodnikiem poniedziałkowego spotkania został Rafael Araujo, dla którego to trzecia statuetka MVP w tym sezonie. – Lepszego powrotu do Sosnowca nie mogłem sobie wymarzyć. Bardzo cieszę się, że mogłem odwiedzić dawny klub i przyjaciół, których tu poznałem. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że zdobyliśmy z ONICO trzy punkty. Nie ukrywam, że statuetka MVP to również bardzo miłe wyróżnienie. Lepiej być nie mogło – powiedział Araujo.

Dwa miejsca nad rywalami

Po zwycięstwie w Sosnowcu siatkarze z Warszawy awansowali na piątą pozycję w tabeli PlusLigi. Ekipa Stephane’a Antigi rozegrała do tej pory sześć meczów – w czterech zwyciężyła, a w dwóch musiała uznać wyższość rywali. Warszawianie uzbierali dwanaście punktów, a tyle samo oczek na koncie ma aż trzech rywali – plasujący się na czwartej pozycji szczecinianie oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie i najbliżsi przeciwnicy ONICO, PGE Skra Bełchatów. Aktualni mistrzowie Polski zajmują siódme miejsce – w tym sezonie pokonali MKS Będzin, Trefl Gdańsk, Asseco Resovię Rzeszów i Cuprum Lubin. Ulegli natomiast ekipom z Bydgoszczy, Olsztyna i Jastrzębia-Zdroju.

Zmiany u mistrza Polski

Przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi do składu mistrzów Polski dołączyło pięciu nowych zawodników: środkowy Jakub Kochanowski, przyjmujący Artur Szalpuk i Piotr Orczyk, rozgrywający Kamil Droszyński oraz atakujący Renee Teppan. W ubiegłym miesiącu nowym zawodnikiem bełchatowian został środkowy David Fiel Rodriguez. Transfer Kubańczyka spowodowany był kontuzją Patryka Czarnowskiego, który doznał poważnej kontuzji kolana. Czarnowski przeszedł zabieg zszycia tylnego korzenia łąkotki bocznej i według sztabu medycznego PGE Skry powróci do treningów po trzech miesiącach.

0:3 w ubiegłym sezonie

W ubiegłym sezonie ONICO Warszawa i PGE Skra Bełchatów zagrały ze sobą trzykrotnie – dwa razy w ramach plusligowych rozgrywek i raz w półfinale Pucharu Polski. Niestety we wszystkich trzech spotkaniach górą byli bełchatowianie. Teraz zawodnicy ONICO zapowiadają chęć rewanżu. – Czujemy się znakomicie, jesteśmy gotowi na to starcie i bardzo chcemy wygrać. Po zwycięstwie w Sosnowcu i tygodniu dobrych treningów na pewno damy z siebie wszystko – zapowiedział Sharone Vernon-Evans.

Mecz PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa odbędzie się w sobotę 17 listopada o godzinie 14:45. Na relację ze spotkania rozgrywanego w bełchatowskiej Hali Energia zapraszamy na naszą stronę internetową i profile społecznościowe. Mecz transmitowany będzie na kanale Polsat Sport.