ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Jedziemy na Derby Mazowsza! ONICO zawalczy z Cerradem

Fot. PressFocus
Czas na Derby Mazowsza! W piątek 26 października ONICO Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom. Spotkanie w radomskiej hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 20:30. Mecz transmitowany będzie na kanale Polsat Sport Extra.

Wiceliderzy z kompletem punktów

Po trzech kolejkach siatkarze ONICO plasują się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek. Podopieczni trenera Antigi uzbierali do tej pory komplet punktów i z liderującą ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przegrywają jedynie stosunkiem wygranych i przegranych setów. Na trzecim miejscu plasuje się aktualnie drużyna Piotra Gruszki, GKS Katowice, a tuż za podium znajduje się najbliższy rywal ONICO – Cerrad Czarni Radom.

Wygrana bitwa z Jurajskimi Rycerzami

W niedzielę 21 października w stołecznej hali COS Torwar siatkarze ONICO odnieśli trzecie zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Tym razem warszawianie pokonali 3:1 Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Najlepszym zawodnikiem meczu po raz drugi z rzędu wybrany został atakujący, Rafael Araujo.

Za nami naprawdę bardzo dobry start sezonu. Mecz z Aluronem był bardzo ważny, chcieliśmy w nim potwierdzić dyspozycję, jaką pokazaliśmy w Rzeszowie. Wiemy nad czym pracować, wiemy jakie są nasze atuty i zamierzamy dalej je pokazywać. Przed nami bardzo trudne spotkanie w Radomiu. Mamy stamtąd nie najlepsze wspomnienia z zeszłego sezonu, kiedy to wygraliśmy, ale nie wystarczyło nam to do awansu do play-offów – powiedział kapitan ONICO Warszawa, Antoine Brizard.

Starcie na trudnym terenie

W poprzednim sezonie siatkarze ONICO Warszawa zagrali w radomskiej hali MOSiR podczas meczu ostatniej, 30. kolejki fazy zasadniczej PlusLigi. Siatkarze Stephane’a Antigi pokonali gospodarzy 3:2, jednak utrata jednego punktu spowodowała, że warszawianie znaleźli się poza czołową szóstką fazy zasadniczej.

Hala MOSiR, domowa hala radomian słynie z głośnego dopingu, niewielkiej przestrzeni wokół boiska oraz niepowtarzalnego, złotego sufitu. – Hala w Radomiu jest bardzo specyficzna, przede wszystkim bardzo niska, co utrudnia przyjęcie zagrywki z wyskoku oraz obronę. Warunki każdy będzie miał takie same, dlatego jeśli my zagramy dobrze zagrywką, a potrafimy dobrze serwować, to takie same problemy będzie miał zespół z Radomia – powiedział przed meczem przyjmujący Łukasz Wiese. Jednak piątkowe spotkanie może być jednym z ostatnich rozgrywanych w hali MOSiR – w Radomiu trwa bowiem ostatni etap budowy nowej hali widowiskowo-sportowej.

Przedsezonowe wzmocnienia

Przed rozpoczęciem nowego sezonu w radomskiej ekipie doszło do kilku zmian. Do Cerradu Czarnych Radom dołączyło czterech nowych zawodników – Alen Pajenk, Reto Giger, Michał Ruciak oraz rosyjski atakujący, Maksim Zhigalov. – Ostatnio radomianie odnieśli dwa pewne zwycięstwa. To bardzo mocny zespół – już w tamtym roku znakomicie sobie radzili, a teraz ich skład jeszcze się wzmocnił, doszedł m.in. dobry atakujący Zhigalov. Mamy świadomość, że jedziemy na ciężki bój – zapowiedział przyjmujący, Piotr Łukasik.

Radomianie z sześcioma punktami na koncie plasują się na czwartej pozycji w tabeli PlusLigi. Do tej pory Czarni pokonali w trzech setach Indykpol AZS Olsztyn oraz Cuprum Lubin. W meczu pierwszej kolejki ulegli natomiast Jastrzębskiemu Węglowi 0:3. Piątkowe starcie będzie drugim domowym meczem w sezonie.

Derby Mazowsza

Mecz Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa odbędzie się w piątek 26 października o godzinie 20:30 w radomskiej hali MOSiR. Spotkanie będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych.