Juniorzy rozpoczynają walkę o mistrzostwa świata


Prowadzona przez trenera Jakuba Bednaruka reprezentacja Polski juniorów w piątek 15 maja rozpocznie walkę o awans do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. W składzie biało-czerwonej drużyny jest aż pięciu zawodników AZS Politechniki Warszawskiej.


Turniej eliminacyjny rozegrany zostanie w Bełchatowie. Polacy zmierzą się w nim kolejno z Włochami, Austrią i Francją. Do mistrzostw świata, które odbędą się w Meksyku, awansuje zwycięzca. - Jesteśmy dobrze przygotowani. Czujemy się mocni, a motywacji na pewno nam nie zabraknie - powiedział trener Bednaruk. - Chcemy wygrać eliminacje i zdobyć bilety do Meksyku - dodał.

Bednaruk ma do swojej dyspozycji czternastu siatkarzy, w tym pięciu z Politechniki: Krzysztofa Bieńkowskiego, Aleksandra Śliwkę, Artura Szalpuka, Dominika Depowskiego i Bartłomieja Mordyla. W wyjściowym składzie reprezentacji znajdą się prawdopodobnie czterej z wymienionych.

Turniej eliminacyjny do mistrzostw świata juniorów obejrzeć będzie można w Internecie. Mecze pokazane zostaną na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PRZEJDŹ DO TRANSMISJI).


Program turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata juniorów:


Piątek, 15 maja

17.00: Polska - Włochy
20.00: Austria - Francja
Sobota, 16 maja
15.00: Włochy - Francja
18.00: Polska - Austria

Niedziela, 17 maja

15.00: Włochy – Austria
18.00: Polska - Francja


Fot.: www.cev.lu