ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Juniorzy rozpoczynają walkę o mistrzostwa świata


Prowadzona przez trenera Jakuba Bednaruka reprezentacja Polski juniorów w piątek 15 maja rozpocznie walkę o awans do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. W składzie biało-czerwonej drużyny jest aż pięciu zawodników AZS Politechniki Warszawskiej.


Turniej eliminacyjny rozegrany zostanie w Bełchatowie. Polacy zmierzą się w nim kolejno z Włochami, Austrią i Francją. Do mistrzostw świata, które odbędą się w Meksyku, awansuje zwycięzca. - Jesteśmy dobrze przygotowani. Czujemy się mocni, a motywacji na pewno nam nie zabraknie - powiedział trener Bednaruk. - Chcemy wygrać eliminacje i zdobyć bilety do Meksyku - dodał.

Bednaruk ma do swojej dyspozycji czternastu siatkarzy, w tym pięciu z Politechniki: Krzysztofa Bieńkowskiego, Aleksandra Śliwkę, Artura Szalpuka, Dominika Depowskiego i Bartłomieja Mordyla. W wyjściowym składzie reprezentacji znajdą się prawdopodobnie czterej z wymienionych.

Turniej eliminacyjny do mistrzostw świata juniorów obejrzeć będzie można w Internecie. Mecze pokazane zostaną na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PRZEJDŹ DO TRANSMISJI).


Program turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata juniorów:


Piątek, 15 maja

17.00: Polska - Włochy
20.00: Austria - Francja
Sobota, 16 maja
15.00: Włochy - Francja
18.00: Polska - Austria

Niedziela, 17 maja

15.00: Włochy – Austria
18.00: Polska - Francja


Fot.: www.cev.lu