Klub Kibica AZS PW wicemistrzem Polski

Drużyna złożona z wiernych fanów AZS Politechniki Warszawskiej została wicemistrzem Polski klubów kibica. Warszawianie w hali Energia w Bełchatowie wzięli przykład ze swoich idoli i zagrali wręcz doskonale, dzięki czemu do stolicy wrócili ze srebrnymi medalami.

Do rywalizacji w weekend 23-25 maja przystąpiło pięć drużyn. Poza gospodarzami - Klubem Kibica Skry Bełchatów - i Inżynierami w turnieju wystąpili fani ekip z Kędzierzyna-Koźla, Bielska-Białej i Rzeszowa.

W pierwszym meczu Klub Kibica AZS Politechniki Warszawskiej przegrał z SSPS Resovią Rzeszów 0-2. Jak się później okazało, był to pojedynek dwóch najlepszych drużyn całego turnieju, które jeszcze przed jego rozpoczęciem były stawiane w roli faworytów do mistrzostwa. W sobotę gorycz porażki po ostatnich gwizdkach meczów z warszawianami przełknąć musieli gracze Klubów Kibica Skry i BBTS-u Bielsko-Biała. W obu spotkaniach fani ze stolicy nie stracili nawet seta, zaś bełchatowianom nie pomógł prezes PGE Skry - Konrad Piechocki, który pojawił się na boisku w drugiej partii.

Po dwóch dniach turnieju było już wiadomo, że do stolicy Inżynierowie powrócą co najmniej z brązowymi krążkami. O ostatecznych roztrzygnięciach miał zadecydować niedzielny pojedynek z kędzierzynianami. Oba zespoły, mimo dużego zmęczenia, w pierwszym secie zacięcie walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie 30:28 wygrali warszawianie. Medal przypieczętowano triumfem w drugim secie, zaś wyniki pozostałych meczów sprawiły, że na podium turnieju znalazły się drużyny: SSPS Resovia Rzeszów (złoty medalista), Klub Kibica AZS Politechniki Warszawskiej (srebrny medalista) oraz Klub Kibica Skry Bełchatów (brązowy medalista).

W Bełchatowie przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. W ekipie Klubu Kibica AZS Politechniki Warszawskiej wyróżniono Jakuba Matusiaka.

Poza rywalizacją na parkiecie dużo czasu poświęcono także na dyskusje na temat polskiej siatkówki oraz na zacieśnianie współpracy i budowaniu dobrych relacji między grupami kibicowskimi różnych klubów. Zgodnie z ustaleniami, już za rok kluby kibica zjadą się do Rzeszowa, by rozegrać kolejny turniej o mistrzostwo Polski.

Aut.: Kacper Napurka, fot.: Tomasz Adamaszek