ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Klub Kibica jedzie na mistrzostwa


Chociaż ligowe zmagania zakończyły się już jakiś czas temu, to dla kibiców sezon jeszcze trwa. Teraz to właśnie oni wejdą na siatkarski parkiet i w dniach 22-24 maja zagrają w podrzeszowskiej Kielnarowej o Mistrzostwo Polski Klubów Kibica.

Gospodarzem turnieju są zeszłoroczni triumfatorzy - SSPS Resovia Rzeszów. Turniej nie odbędzie się jednak w stolicy województwa Podkarpackiego, a w oddalonej o kilka kilometrów Kielnarowej - na terenie Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ. Tam też spotkają się stowarzyszenia kibiców 10 drużyn siatkarskiej PlusLigi i Orlen Ligi, w tym Klub Kibica AZS Politechniki Warszawskiej.

- Jedziemy na ten turniej z dwoma celami. Pierwszy to oczywiście dobra zabawa i budowanie współpracy pomiędzy kibicami z różnych stron Polski - powiedział Kacper Napurka, kierownik drużyny Klubu Kibica AZS Politechniki Warszawskiej. - Zdaję sobie jednak sprawę, że patrzy się na nas przez pryzmat zeszłorocznego srebrnego medalu, więc odpowiednio wyważyliśmy zabawę i rywalizację. Przez kilka miesięcy sumienne treningi w obiektach Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Warszawskiej i utrzymany trzon drużyny z zeszłego roku powinny zaprocentować na Podkarpaciu. Dobry wynik to nasz drugi cel - dodał.

- Nie spoczywamy na laurach i postaramy się o dobre miejsce w tym roku - zapewnił Rafał Paziewski, kapitan drużyny Klubu Kibica AZS Politechniki Warszawskiej. - Na parkiecie spotkamy starych dobrych znajomych, między innymi z Bielska-Białej czy Bełchatowa, o których wiemy bardzo dużo. Jest jednak wiele nowych drużyn, które będą chciały się zaprezentować na parkiecie z jak najlepszej strony. Na nich też trzeba będzie znaleźć sposób. Czy mamy jakieś marzenie związane z tym turniejem? Jedno: spotkać się z SSPS Resovii w niedzielnym finale i wziąć rewanż za mistrzostwa sprzed roku - podsumował z uśmiechem Paziewski.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek po południu. W pierwszej fazie 10 zespołów zostanie podzielonych w losowaniu na dwie grupy, w których rywalizacja toczyć się będzie systemem „każdy z każdym - jeden mecz”. Do fazy finałowej, która odbędzie się w niedzielę, awansują po dwie najlepsze drużyny z grupy. Pozostałe zespoły zagrają o dalsze miejsca.

Wszelkie bieżące informacje o turnieju i wynikach będą dostępne na oficjalnych profilach Klubu Kibica AZS Politechniki Warszawskiej w portalach Facebook oraz Twitter.


Fot.: Katarzyna Brysiak