Kolejne derby Mazowsza, kolejne emocje

AZS Politechnika Warszawska będzie walczyć o piąte miejsce w PlusLidze. Na samym początku drogi do celu na przeszkodzie Inżynierom staną Cerrad Czarni Radom. Do pierwszego meczu dojdzie w niedzielę 8 marca w Arenie Ursynów.

Rywalizacja z Czarnymi będzie miała olbrzymią stawkę. Jeśli siatkarze Jakuba Bednaruka w dwumeczu nie okażą się lepsi od rywali, będą mogli zapomnieć nie tylko o piątym miejscu, ale i o pozycji w najlepszej ósemce PlusLigi. Przegranemu pozostanie jedynie walka o dziewiątą lokatę. - Pojedynek z Czarnymi może być dla nas najważniejszy w całych play-offach - mówi Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej. - Jeśli pokonamy przeciwników, sezon w najgorszym razie skończymy na ósmym miejscu. A to byłoby dla nas dużym sukcesem - deklaruje.

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej są bardzo zmobilizowani i już nie mogą doczekać się walki z Czarnymi. Z trzech rozegranych z rywalami zza miedzy meczów w sezonie 2014/2015 wygrali dwa: w Pucharze Polski i w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej PlusLigi. - Chcemy wygrać kolejne spotkania. Nasz plan jest prosty: zwyciężyć u siebie, a później poprawić na wyjeździe - twierdzą jednym głosem Inżynierowie.

Mecz AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety kupić można przez Internet - na www.azspw.com - oraz w Sklepie Kibica, który mieści się przy ul. Waryńskiego 12a. Zapraszamy! Wszyscy na biało!Fot.: Tomasz Adamaszek