ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Komplet punktów zdobyty! Cuprum – ONICO 1:3

Fot. PressFocus
W meczu rozgrywanym awansem w ramach 14. kolejki PlusLigi górą warszawianie! ONICO Warszawa pokonało Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 25:27, 25:23, 25:16). MVP spotkania został Bartosz Kwolek.

Po stronie warszawian w podstawowym składzie znaleźli się: Kwolek, Brizard, Łukasik, Wrona, Vigrass, Vernon-Evans i Wojtaszek (L), natomiast gospodarze rozpoczęli spotkanie w składzie: Marcyniak, Boruch, Gorzkiewicz, Grobelny, Wachnik, Ziobrowski, Gruszczyński (L).

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia ONICO. Po stronie warszawian znakomicie funkcjonował blok, a punkty z ataku zdobywał przyjmujący Piotr Łukasik, dzięki czemu goście objęli prowadzenie 5:1. Gospodarze szybko rozpoczęli odrabianie strat – u Miedziowych punkty zdobywał Mariusz Marcyniak, natomiast w drużynie Stephane’a Antigi ataków nie kończył Sharone Vernon-Evans, przez co na tablicy wyników pojawił się remis 7:7. W kolejnych akcjach punkt zdobył Damian Boruch, a outowy atak zaliczył Bartosz Kwolek. Gospodarze objęli prowadzenie 11:9, a Stephane Antiga poprosił o pierwszą przerwę na żądanie. Po powrocie na parkiet warszawianie ponownie punktowali w bloku, dzięki czemu odrobili dwupunktową stratę. W kolejnych akcjach punkty na przemian zdobywały obie ekipy. Przewaga ONICO powiększyła się do dwóch punktów (16:18) po dwóch skutecznych atakach Bartosza Kwolka. W końcówce partii warszawianie spokojnie kontrolowali grę – as serwisowy zaliczył Bartosz Kwolek, a przechodzącą piłkę wykorzystał Graham Vigrass. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla ONICO.

Drugą partię dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie 3:1. Po stronie Miedziowych bardzo dobrze radził sobie Jakub Ziobrowski, który punktował w ataku oraz polu serwisowym. W kolejnych akcjach gospodarze utrzymywali jedno-, dwupunktową przewagę. Przy stanie 8:7 siatkarze z Lubina rozpoczęli powiększanie przewagi – w trzech kolejnych akcjach punktowali Boruch, Wachnik i Gorzkiewicz, na co trener Antiga zareagował pierwszym czasem. Chwila przerwy przyniosła efekty – po powrocie na parkiet warszawianie zbliżyli się do gospodarzy na zaledwie jeden punkt (11:10). W tym momencie o przerwę poprosił także Marcelo Fronckowiak. Po kolejnej przerwie lubinianie zaliczyli kolejną serię punktowych akcji – po udanych akcjach Grobelnego, Wachnika i Ziobrowskiego na tablicy pojawił się wynik 15:11 i Stephane Antiga ponownie poprosił o przerwę. W miejsce Piotra Łukasika na boisku pojawił się Mateusz Janikowski. Warszawianie odrobili czteropunktową stratę – po skutecznych akcjach Kwolka i błędach gospodarzy na tablicy wyświetlił się remis – 20:20. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie po asie serwisowym Bartosza Kwolka. Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni i mimo piłki setowej dla warszawian (22:24) doprowadzili do remisu. W samej końcówce asem serwisowym popisał się Mariusz Marcyniak i lubinianie wywalczyli pierwszą piłkę setową (26:25), którą od razu wykorzystali, wygrywając 27:25.

Trzecia partia rozpoczęła się od kilku wyrównanych akcji – u gospodarzy punktowali Grobelny i Boruch, a po stronie ONICO efektowny atak z drugiej linii zaliczył Bartosz Kwolek. Po kilku minutach gospodarze objęli trzypunktowe prowadzenie (9:6), na które Stephane Antiga zareagował chwilą przerwy. Na parkiecie w miejsce Sharone’a Vernona-Evansa pojawił się Rafael Araujo, a Andrzeja Wronę zastąpił Jan Nowakowski. Po wznowieniu gry w trzech kolejnych akcjach warszawianie zdołali odrobić straty – punktowali Araujo i dwukrotnie Kwolek. Przez kolejnych kilka akcji na tablicy w hali RCS pojawiały się albo remisy, albo jednopunktowe prowadzenie ONICO. W końcówce seta do ataku przeszli podopieczni trenera Antigi – punktował Rafael Araujo, potężny blok zaliczył również Piotr Łukasik. Trzecią partię zakończył Antoine Brizard – ONICO wygrało 25:23.

W czwartej partii w podstawowym składzie ponownie pojawił się Jan Nowakowski., który w początkowej fazie seta zdobył dla ONICO dwa punkty. Po kilku wyrównanych akcjach goście rozpoczęli budowanie punktowej przewagi. W ataku i bloku znakomicie spisywał się atakujący stołecznych, Rafael Araujo, punkty dokładali także Kwolek i Łukasik, dzięki czemu ONICO wyszło na pięciopunktowe prowadzenie 13:8. W kolejnych akcjach warszawianie konsekwentnie powiększali prowadzenie - w ataku szalał Rafael Araujo, a przewaga gości powiększyła się do ośmiu punktów (17:9). Na boisku po stronie ONICO doszło do kilku zmian – pojawili się Mateusz Janikowski i Jakub Kowalczyk. Warszawianie wygrali czwarty set z ogromną przewagą – 25:16, a cały mecz 3:1. MVP spotkania został wybrany Bartosz Kwolek.

Cuprum Lubin - ONICO Warszawa 1:3 (19:25, 27:25, 23:25, 16:25)

MVP: Bartosz Kwolek

Cuprum Lubin: Marcyniak (7), Boruch (9), Gorzkiewicz (2), Grobelny (11), Wachnik (8), Ziobrowski (18), Gruszczyński (L) oraz Toobal, Patucha (3), Yanagida

Trener: Marcelo Fronckowiak

ONICO Warszawa: Kwolek (20), Brizard (4), Łukasik (13), Wrona (1), Vigrass (8), Vernon-Evans (8), Wojtaszek (L) oraz Janikowski (3), Araujo (10), Nowakowski (3), Kowalczyk (1)

Trener: Stephane Antiga