Koniec pięknej serii. BBTS 3:1 ONICO

ONICO Warszawa przegrało w meczu 22. kolejki PlusLigi z BBTS-em Bielsko-Biała 1:3. Tym samym zakończyła się wspaniała seria 13. ligowych zwycięstw z rzędu. MVP spotkania wybrany został Oleg Krikun. Spotkanie w Bielsku było dla podopiecznych trenera Antigi już trzecim mecze w okresie zaledwie dziewięciu dni. Stołeczni wciąż zmagają się też z kilkoma kontuzjami, ale mimo problemów to oni byli zdecydowanymi faworytami w starciu z ostatnią drużyną plusligowej tabeli. Tym bardziej, że po pokonaniu na Torwarze mistrzów Polski 3:2 ich motywacja tylko wzrosła. W wyjściowej szóstce nie zaszły żadne zmiany, na parkiecie pojawili się Kowalczyk, Samica, Brizard, Gjorgiew, Wrona, Włodarczyk i Wojtaszek na pozycji libero. Początek rywalizacji obfitował w dużą liczbę błędów. Pierwszą przewagę udało się wypracować po sprytnej przebitce Andrzeja Wrony i asie serwisowym Nikoli Gjorgiewa (10:7). Trzy punkty zaliczki utrzymywały się do stanu 17:14, kiedy to pojedynczym blokiem powiększył ją jeszcze Kuba Kowalczyk. Gdy wydawało się, że warszawianie kontrolują boiskowe wydarzenia i spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca, gospodarze zaczęli odrabiać straty. W poczynania naszych zawodników wdarło się rozluźnienie i po kilku błędach BBTS doprowadził do remsu 22:22. Chwilę poźniej zablokowani zostali Gjorgiew oraz Samica i dość zaskakująco partia padła łupem bielszczan. Co gorsza, początek drugiego seta nie zapowiadał poprawy - nadal byliśmy nieskuteczni w ataku, szwankowało też przyjęcie. Dość szybko na boisku zameldował się Jędrzej Gruszczyński (5:8), ale i to niewiele zmieniło. Gospodarze powiększali swoją przewagę, zmuszając Stephane'a Antigę do przerw na żądanie - przy wynikach 6:10 i 10:16. Dopiero drugi time-out odmienił grę stołecznych. Przy zagrywkach Włodarczyka i Wrony udało się odrobić kilka punktów (również za sprawą skutecznego bloku) i doprowadzić do stanu 16:18. Po autowym ataku Krikuna ONICO złapało kontakt, ale nadzieję na pozytywne zakończenie seta rozwiało dotknięcie siatki przez "Samika" oraz zablokowany Kowalczyk. Ostatecznie BBTS zwyciężył 25:20. Dziesięciominutowa przerwa dobrze podziałała na stołecznych, w których składzie pozostał wprowadzony w końcówce drugiego seta Sebastian Warda. Znaczniej lepiej funkcjonowała zagrywka (asy "Samika" i Brizarda) i już na początku udało się wypracować przewagę 4:1. Na środku skuteczny był też Andrzej Wrona, który napędzał grę swojego zespołu. Bielszczanie próbowali wprawdzie raz co raz odrabiać straty, ale za każdym razem ONICO odpowiadało tym samym i utrzymywało przewagę. Mecz nie stał na wysokim poziomie, obie ekipy popełniały mnóstwo błędów, ale w końcówce znów nie zabrakło emocji. Po asie serwisowym Piotrowskiego BBTS zbliżył się na jeden punkt (20:19), ale na szczęście nasi siatkarze zachowali odpowiednią koncentrację i zwyciężyli seta do 22. Na czwartego seta nie wyszedł kontuzjowany Damian Wojtaszek, którego zastąpił Jędrzej Gruszczyński. Wąska ławka rezerwowych zwężyła się jeszcze bardziej, co nie wróżyło nic dobrego. Gra była jednak zdecydowanie najbardziej wyrównana, ale mimo dobrej formy Gjorgiewa nie udało nam się wypracować jakiejkolwiek przewagi. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 15:15, kiedy to pierwszą dwupunktową zaliczkę wywalczyli gospodarze. Chwilę później błąd w przyjęciu popełnił Samica i było już 19:16 dla BBTS-u. Po kontrze Niko i autowym ataku Łukasika udało się jeszcze doprowadzić do remisu po 21, ale złe przyjęcie Włodarczyka znów dało przewagę gospodarzom, którzy nie oddali jej do końca, wygrywając seta 25:22 i cały mecz 3:1. BBTS Bielsko-Biała - ONICO Warszawa 3:1 (25:23, 25:20, 22:25, 25:22) MVP: Oleg Kirkun BBTS: Tarasow (9), Siek (7), Łukasik (16), Cedzyński (8), Peacock (2), Krikun (28), Marek (l), Macionczyk, Bucki, Janeczek, Gaca, Piotrowski (1), Jaglarski (l) Trener: Paweł Gradowski ONICO: Kowalczyk (6), Samica (7), Brizard (2), Gjorgiew (20), Wrona (10), Włodarczyk (16), Wojtaszek (l), Warda (2), Gruszczyński (1), Firlej Trener: Stephane Antiga Fot. PressFocus