Konrad Cop drugim trenerem Politechniki

AZS Politechnika Warszawska znalazła następcę Przemysława Michalczyka. Nowym drugim trenerem drużyny Inżynierów został Konrad Cop.

- Konrad Cop to młody, ale bardzo pracowity i ambitny trener - poinformowała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Znamy go doskonale, wszak kilka lat temu pracował już w naszym zespole, a ostatnio często gościł na treningach i podpatrywał nasz sztab szkoleniowy - dodała. - Konrad, powodzenia. Jestem pewna, że sobie poradzisz - skierowała kilka słów do nowego asystenta Jakuba Bednaruka tuż po podpisaniu umowy o współpracy.

- Bardzo cieszę się z otrzymanej szansy i dziękuję za nią zarówno pani prezes, jak i trenerowi Jakubowi Bednarukowi - oznajmił Konrad Cop. - Przez ostatnie lata pracowałem z młodzieżą z klubu MOS Wola Warszawa, angaż w Politechnice jest więc dla mnie skokiem na głęboką wodę. Nie mam jednak żadnych obaw i z niecierpliwością czekam na początek sezonu - stwierdził.

Konrad Cop w sezonie 2008/2009 pełnił funkcję statystyka w naszym klubie. - Choć zajęliśmy wówczas ostatnie miejsce w lidze, bardzo miło wspominam ten czas. Przez rok pod okiem trenera Panasa bardzo wiele się tu nauczyłem - powiedział Cop. - Ja byłem statystykiem, a Kuba Bednaruk zawodnikiem. Teraz obaj jesteśmy w sztabie szkoleniowym - uśmiechnął się.

Konrad Cop od kilku dni uczestniczy już w treningach. - Sztab znów jest w komplecie. Mam naprawdę dobrego asystenta - nie ukrywał radości trener Jakub Bednaruk. - Bardzo mi miło - odpowiedział Konrad Cop. - Jestem pewien, że współpraca z Kubą pozwoli mi się rozwinąć. Zrobię wszystko, co potrafię, aby drużyny osiągała jak najlepsze wyniki - obiecał.

W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej ukaże się wywiad z trenerem Konradem Copem, w którym opowie on m.in. o przebiegu swojej dotychczasowej przygody z siatkówką. Już dziś zachęcamy do lektury.


Fot.: Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji