Kowalczyk i Buczek przed meczem z ZAKSĄ

Fot. PressFocus
Czas na starcie z wicemistrzami Polski! Mecz ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie się już we wtorek 27 listopada o godzinie 19:00 w hali Torwar. Zapraszamy do lektury przedmeczowych wypowiedzi.

Jakub Kowalczyk: Jak ocenić drużynę, która wygrała osiem meczów z rzędu? Są po prostu najlepsi i bardzo trudno będzie wygrać to spotkanie. W mojej opinii największym atutem ZAKSY jest rozgrywający, choć na pozostałych pozycjach też mają wspaniałych zawodników.

Bardzo lubię mecze na Torwarze. To hala inna niż wszystkie, kameralna. Zawsze czuję się tak, jakbym był uczestnikiem siatkarskiego spektaklu. Zobaczymy, na co stać naszych kibiców. Im więcej hałasu na hali tym lepiej. My postaramy się wywołać wielkie emocje wśród naszych fanów. Wsparcie z każdej strony będzie we wtorek bardzo wskazane!

Konrad Buczek: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to rywal z najwyższej półki, lider naszej ligi. Patrząc na liczby, w dotychczasowych ośmiu meczach stracili tylko jeden punkt, więc czeka nas arcytrudne spotkanie. Atutów maja bardzo dużo – myślę, że są tam wybitne indywidualności, na każdej pozycji znajdują się gracze światowej klasy. My jednak nikogo się nie boimy. Liga jest bardzo wyrównana i do meczu podejdziemy w bojowy sposób, bo znamy swoją wartość i wiemy, że możemy w takich meczach sprawić niespodziankę.

Można powiedzieć, że „wreszcie” zagramy przed własna publicznością. Mówi się zawsze, że atutem każdej drużyny jest własna hala, a my ostatnie 5 spotkań rozegraliśmy na wyjeździe. Teraz wracamy na Torwar, mam nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony i utrzymamy nasz pozytywny bilans meczów na własnym podwórku. Pełne trybuny będą dla nas ogromnym wsparciem i miłym przeżyciem. Nasi kibice zawsze robią świetną atmosferę na naszych spotkaniach, a przy komplecie widzów będzie to coś nadzwyczajnego, dlatego nie mogę się już doczekać. Będziemy chcieli im podziękować za tak liczne przybycie dobrą grą i walką o każdą piłkę. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami osiągniemy wynik satysfakcjonujący nas wszystkich.