ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Kowalczyk: Trzymam kciuki tylko za kolegów z drużyny i siebie

Fot. PressFocus
- Cały czas ciężko pracujemy, nie zwalniamy tempa, bo za dobrze nam idzie, żeby teraz stracić to, o co walczymy od początku sezonu - powiedział Jakub Kowalczyk, środkowy ONICO Warszawa, przed wyjazdowym spotkaniem z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

- Choć w ciągu tego tygodnia – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich – nie graliśmy żadnego meczu, to wbrew pozorom wcale nie był on luźniejszy. Cały czas ciężko pracujemy, nie zwalniamy tempa, bo za dobrze nam idzie, żeby teraz stracić to, o co walczymy od początku sezonu.

- W Olsztynie zawsze i każdemu gra się ciężko. Oni podchodzą do meczów u siebie maksymalnie skoncentrowani, więc na pewno nie będzie żadnej taryfy ulgowej. My jednak też mamy o co grać, trzymamy drugie miejsce, uciekamy przed Jastrzębskim Węglem i kto wie, być może też gonimy ZAKSĘ. Natomiast w piątek trzy punkty będą jak zwykle na wagę złota i zrobimy wszystko, by je zgarnąć.

- Każdy poszczególny gracz w drużynie z Olsztyna to wyższa ligowa półka. Świetnym zawodnikiem jest Jan Hadrava, ale też ich rozgrywający, Paweł Woicki, który prezentuje bardzo wysoki poziom. Brylują w statystykach indywidualnych, ale my też mamy swoje mocne strony i wydaje się, że jesteśmy faworytem tego meczu, więc skupiamy się na sobie. Jeśli każdy poprawnie wykona swoje zadania na boisku, to na pewno będzie dobrze.

- Uważam, że najważniejsze jest wykonać to, co należy do nas, a reszta wtedy przyjdzie sama. Dlatego osobiście nie śledzę jakoś bardzo uważnie tego, jak radzą sobie nasi bezpośredni rywale w tabeli. Na spotkanie Trefla z ZAKSĄ tylko rzuciłem okiem, a potem zasnąłem zmęczony po treningu. W sobotę też nie kibicowałem Resovii w starciu z Jastrzębskim. Ja trzymam kciuki tylko za moich kolegów z drużyny i za siebie (śmiech).