ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Kto na piątym miejscu? Decydujące starcie


Dopiero piąty mecz pomiędzy AZS Politechniką Warszawską i Indykpolem AZS Olsztyn rozstrzygnie, kto zajmie piąte miejsce w PlusLidze w sezonie 2013/2014. Po czterech spotkaniach w rywalizacji jest remis 2-2. Do decydującego starcia dojdzie w środę 30 kwietnia w Olsztynie.


Walka o piątą pozycję, dającą przepustkę do europejskich pucharów, jest bardzo zażarta. - Trzy mecze zakończyły się dopiero po tie-breakach. Jedynie w czwartym spotkaniu było 3-1. Spodziewam się więc, że piąta potyczka również będzie długa i zacięta - powiedział trener Jakub Bednaruk. - Nie ma faworyta. Choć gramy na wyjeździe, możemy wygrać. W hali Urania zwyciężyliśmy przecież przed dziesięcioma dniami - dodał.

Trener Bednaruk znalazł ciekawy sposób na zmobilizowanie swoich zawodników do walki. - Powiedziałem im, że ten mecz mają potraktować jak dobrą zabawę. Kazałem wyjść na miasto, napić się piwka i obejrzeć półfinał piłkarskiej Ligi Mistrzów - zdradził szkoleniowiec. - Czy wygramy, czy przegramy, i tak będzie to nasz wielki sukces. Nikt przed sezonem nawet nie pomyślał o tym, że będziemy bić się o piąte miejsce - stwierdził.

Do składu AZS Politechniki Warszawskiej powrócił Artur Szalpuk, który ze względu na powołanie do reprezentacji Polski juniorów nie grał w dwóch poprzednich spotkaniach. Młody przyjmujący może być sporym wzmocnieniem Inżynierów. Jego brak, zwłaszcza w ostatnim pojedynku, był bowiem bardzo odczuwalny. - Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc drużynie - zapowiedział.

Mecz rozpocznie się o 18.00. Poprowadzą go Piotr Dudek i Paweł Burkiewicz.


Fot.: Tomasz Adamaszek