„Luz, fantazja i pewność siebie”. ONICO AZS Politechnika Warszawska zagra w Olsztynie

ONICO AZS Politechnika Warszawska w sobotę 21 stycznia w meczu dziewiętnastej kolejki PlusLigi zagra na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Inżynierowie, już z Pawłem Zagumnym w składzie, będą walczyć o co najmniej dwa punkty. Siatkarze Jakuba Bednaruka chcą wrócić z Warmii z tarczą. Doskonale zdają sobie sprawę z siły przeciwnika, ale są optymistami. - Na wyjazdach gramy dużo lepiej niż u siebie - stwierdził Andrzej Wrona, środkowy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. - Nie będę mówił, że do Olsztyna jedziemy po zwycięstwo, bo przecież nikt nie wychodzi na boisko po to, żeby przegrać. Mogę jednak zapewnić, że chcemy tam zagrać skuteczniej niż w minioną środę w hali Torwar przeciwko Cuprum - zadeklarował. We wspomnianym przez Andrzeja Wronę meczu z lubinianami ONICO AZS Politechnika Warszawska nie ugrała nawet seta. - W ostatniej ligowej potyczce Cuprum nie dało nam szans, ale wcale nie graliśmy źle. Ekipa Gianniego Cretu prezentowała się jednak rewelacyjnie w ataku i nie byliśmy w stanie jej zatrzymać - wyjaśnił trener Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec, mimo niekorzystnego wyniku, widział sporo pozytywów w grze swojego zespołu. - Na początku stycznia zwiększyliśmy treningowe obciążenia. Odpadliśmy w 1/8 finału Pucharu Polski, mieliśmy więc czas na pracę i poprawianie słabych punktów - powiedział. - Nasze przyjęcie jest coraz lepsze, a zagrywka coraz bardziej regularna. Poza tym po kontuzji do gry wraca Paweł Zagumny, a o tym, ile wnosi on do zespołu, nikogo nie trzeba przekonywać - dodał. [caption id="attachment_19119" align="aligncenter" width="600"]W hali COS Torwar ONICO AZS Politechnika Warszawska pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3-1 (fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com)
W hali COS Torwar ONICO AZS Politechnika Warszawska pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3-1 (fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com)
[/caption] W sezonie 2016/2017 ONICO AZS Politechnika Warszawska grała już z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Pod koniec października 2016 roku Inżynierowie w hali COS Torwar zwyciężyli 3-1. - Mecz w hali Urania na pewno nie będzie taki sam mecz jak ten w Warszawie. Indykpol AZS jest teraz na fali. Myślę jednak, że luz, z jakim gramy na wyjazdach, fantazja i pewność siebie pozwolą nam powalczyć w Olsztynie o wygraną. Choć zdecydowanym faworytem tego spotkania są oczywiście rywale - przyznał trener Jakub Bednaruk. Mecz Indykpol AZS Olsztyn - ONICO AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Mariusz Gadzina i Wojciech Maroszek. Komisarzem zawodów będzie Krzysztof Szmydyński.   Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com