ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Maciej Olenderek zostaje w Warszawie


Maciej Olenderek w sezonie 2014/2015 nadal będzie grał w barwach 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej. Dwudziestojednoletni libero podpisał ze stołecznym klubem nowy, roczny kontrakt.


- Nie szukaliśmy nowego libero. Kiedy dowiedzieliśmy się, że Michał Potera nie przedłuży swojej umowy, bez zawahania postawiliśmy na Macieja Olenderka, który w składzie naszej drużyny jest od trzech lat - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Maciej będzie mógł pokazać, co potrafi. To duży talent. Jestem pewna, że nie zawiedzie naszego zaufania - dodała. - Będę starał się z całych sił - odpowiedział z uśmiechem Maciej Olenderek. - Chciałbym pomóc zespołowi w osiągnięciu zadowalającego wyniku, a przy tym rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie - zadeklarował.

Maciej Olenderek urodził się w Żyrardowie, ale jego przygoda z profesjonalną siatkówką związana jest wyłącznie z Warszawą. Zaczęła się ona w 2006 roku w klubie KS Metro. W sezonie 2009/2010 mierzący 178 cm libero bronił barw Legii, a w sezonie 2010/2011 - grał w ekipie SMS PZPS Spała (jako uczeń tej szkoły). W 2011 roku podpisał umowę z Politechniką, dopiero teraz jednak będzie podstawowym libero. Wcześniej był jedynie zmiennikiem Damiana Wojtaszka (w sezonie 2011/2012) i Michała Potery (w sezonach 2012/2013 i 2013/2014).

Olenderek jest jedenastym zakontraktownym zawodnikiem 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej na sezon 2014/2015. Stołecznej ekipie do skompletowania składu brakuje jeszcze rozgrywającego, przyjmującego i drugiego libero.


Fot.: Paulina Preś