Maciej Stępień kończy przygodę z siatkówką


Maciej Stępień nie będzie już reprezentował 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej. Dwudziestoletni rozgrywający po jednym sezonie gry w PlusLidze postanowił zakończyć swoją przygodę z profesjonalną siatkówką.


- Nie będę już zawodowo grał w siatkówkę. Postanowiłem podjąć studia i poświęcić się nauce - powiedział zawodnik. - Zostawiam sport na rzecz medycyny - uśmiechnął się. - To była bardzo trudna decyzja, ale musiałem ją podjąć. Najgorzej jest tkwić pomiędzy i ciągle się wahać. Sezon 2013/2014 był dla mnie trudny. Miałem po nim propozycje z I ligi, ale nie skorzystałem z nich. Studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym będą najlepszym rozwiązaniem - wyjaśnił.

Maciej Stępień od początku swojej przygody z siatkówką występował w KS Metro Warszawa. Z klubem tym w marcu 2013 roku w Leżajsku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Wyróżniony został również tytułem najlepszego rozgrywającego turnieju. - To duży talent - mówił o nim wówczas trener młodej drużyny AZS Politechniki Warszawskiej, Wojciech Szczucki. Stępień trafił więc do pierwszego zespołu Inżynierów i zadebiutował w PlusLidze. Nie miał jednak zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. W ekipie Jakuba Bednaruka był bowiem zmiennikiem reprezentanta Słowacji - Juraja Zaťko.

-
W dniu ogłoszenia przez nasz klub decyzji Macieja Stępnia o definitywnym zakończeniu siatkarskiej kariery, zawodnik obchodzi dwudzieste urodziny. Życzymy mu więc wszystkiego najlepszego na nowej drodze -
skomentował Adrian Komorowski, rzecznik prasowy 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej. - Przez ostatnie kilka miesięcy Maciej dał nam się poznać jako bardzo pracowity, oddany temu co robi i ambitny człowiek. Możemy więc przypuszczać, że będzie świetnym lekarzem. Dziękujemy za współpracę i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w nauce - dodał.

Macieja Stępnia w 4You Airlines AZS Politechnice Warszawskiej zastąpi starszy o trzy dni reprezentant Polski juniorów - Krzysztof Bieńkowski.Fot.: Anna Klepaczko