„Mały półfinał”. Politechnika podejmuje Transfer

Dzięki spektakularnemu zwycięstwu z Cerrad Czarnymi Radom AZS Politechnika Warszawska jest już w ósemce najlepszych polskich drużyn. Inżynierowie w III rundzie play-off zmierzą się z Transferem Bydgoszcz. Do spotkania w stolicy dojdzie w piątek 20 marca.

- Zadowoli nas tylko piąte miejsce - zadeklarował Michał Filip, atakujący Politechniki. - Miejsce w ósemce jest naszym sukcesem. Jesteśmy wyżej niż po fazie zasadniczej. A to jeszcze nie koniec - stwierdził Mateusz Sacharewicz. - Chcemy wygrać z Transferem. To zespół w naszym zasięgu - dodał Piotr Lipiński. - Po ostatnim zwycięstwie nad Czarnym jesteśmy pozytywnie nakręceni. Znów gramy odważnie i z fantazją. Przeciwnik będzie się musiał natrudzić, żeby nas zatrzymać - zabrał głos Aleksander Śliwka.

AZS Politechnika Warszawska w sezonie 2014/2015 z Transferem Bydgoszcz zmierzyła się dwukrotnie. Na wyjeźdźcie Inżynierowie wygrali 3-2, u siebie natomiast przegrali 1-3. Jak będzie tym razem? - Wierzę w chłopaków. Liczę, że wygrają ten
mały półfinał” - mówi Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - W ostatnią środę spotkałam się z drużyną na obiedzie. Pogratulowałam im świetnej gry w Radomiu. O mobilizację przed pojedynkami z Transferem prosić nie musiałam. Zawodnicy wiedzą, o co grają. Dla nich piąte miejsce będzie niczym mistrzostwo - zakończyła.
 

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Paweł Burkiewicz i Maciej Kolendowski. Komisarzem zawodów będzie Bogusław Pachniewicz.Fot.: Tomasz Adamaszek