ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Marcin Nowak odchodzi. Dziękujemy!


Marcin Nowak nie będzie już grał w AZS Politechnice Warszawskiej. Doświadczony środkowy za porozumieniem stron
rozwiązał kontrakt z klubem.

Mierzący 215 cm siatkarz barw Politechniki bronił od 2010 roku. W czerwcu 2014 roku przedłużył umowę o kolejne 12 miesięcy. Kilka tygodni później otrzymał jednak atrakcyjną ofertę z Espadonu Szczecin, który wywalczył awans do I ligi. - Marcin poprosił nas o rozwiązanie kontraktu. Bardzo go cenimy i postanowiliśmy nie blokować mu drogi - wyjaśniła Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Czasem w życiu trzeba podejmować odważne decyzje. W Politechnice było mi bardzo dobrze, ale postanowiłem skorzystać z propozycji Espadonu - skomentował z kolei Marcin Nowak.

Nowak podkreślił, że Warszawa stała się jego domem, a Politechnikę zawsze będzie miło wspominał. - W Warszawie mam mieszkanie i na pewno będę tu wracał. A za AZS Politechnikę Warszawską już teraz trzymam kciuki. Kto wie, może w przyszłości otrzymam z klubu kolejną propozycję współpracy, ale już w innej roli niż zawodnik? Świetnie czuję się w stolicy, a i klub jest bliski mojemu sercu - uśmiechnął się siatkarz.

- Bardzo dziękujemy Marcinowi za te 4 sezony. To był naprawdę dobry czas dla klubu - powiedziała Jolanta Dolecka. - Marcin Nowak w dużej mierze przyczynił się do osiąganych przez naszą drużynę wyników, tj. piątego miejsca w PlusLidze w sezonie 2010/2011, szóstej lokaty w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 oraz drugiej pozycji w Challenge Cup, wywalczonej w 2012 roku - dodała. - Marcin to wyjątkowy człowiek. Żałuję, że nie jest już naszym zawodnikiem. Życzę mu powodzenia w nowym klubie - podsumowała.

- Ja również dziękuję za współpracę - powiedział Marcin Nowak. - Przez 4 lata robiłem wszystko, co mogłem, żeby warszawska drużyna grała jak najlepiej i wygrywała. Myślę, że dołożyłem swoją cegiełkę do całkiem niezłych wyników - dodał. - Dziękuję zarządowi, dziękuję pracownikom klubu, dziękuję trenerom i członkom sztabu szkoleniowego oraz wszystkim zawodnikom, z którymi grałem w stolicy. I wreszcie: dziękuję kibicom, którzy byli z drużyną i ze mną na dobre i złe. Do zobaczenia! - zakończył siatkarz.

Marcin Nowak sezon w nowym klubie zainauguruje już w najbliższą sobotę. Espadon Szczecin tego dnia zmierzy się na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem I ligi - ekipą KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS.


Fot.: Tomasz Adamaszek