ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Marcin Nowak zostaje w Politechnice

Marcin Nowak w sezonie 2014/2015 wciąż będzie grał w AZS Politechnice Warszawskiej. Najwyższy polski siatkarz przedłużył o rok swoją umowę ze stołecznym klubem.

- Dobrze mi w Warszawie. Już jakiś czas temu przeprowadziłem się tu z całą rodziną i z tym miastem wiążę swoją przyszłość. AZS Politechnika to naturalny wybór - uśmiechnął się mierzący 215 cm środkowy bloku. - Marcin Nowak to nasza klubowa legenda. W sezonie 2013/2014 przeżywał kolejną młodość. I to na pewno nie ostatnią. Myślę, że w rozpoczynających się w październiku rozgrywkach ligowych znów błyśnie formą - skomentował Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej.

Z podpisania nowego kontraktu przez Marcina Nowaka zadowolony jest także trener Jakub Bednaruk. Piąty rok z Marcinem Nowakiem. Robię rekord. Gra coraz lepiej, nie pozabijaliśmy się, to chyba dobry znak - napisał na Twitterze.


Marcin Nowak w AZS Politechnice Warszawskiej występuje od 2010 roku. Choć ma już trzydzieści osiem lat, wciąż jest jednym z najlepszych blokujących w PlusLidze. Kibice doceniają go nie tylko za skuteczną grę, ale też za otwartość oraz poczucie humoru. „Marcin jest jak wino. Czym starszy, tym lepszy” - piszą na forach internetowych niemal po każdym meczu Nowaka w barwach Inżynierów. - Wierzę, że popularny Guti da kibicom powody, żeby pisali tak też po spotkaniach ligowych sezonu 2014/2015 - powiedział Marcin Bańcerowski.


Fot.: Paulina Preś