ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Mateusz Janikowski wypożyczony do Trefla Gdańsk

Fot. PressFocus
Mateusz Janikowski przedłużył kontrakt ze stołecznym klubem do 2023 roku! Najbliższe dwa sezony przyjmujący spędzi jednak na wypożyczeniu w Gdańsku.

Mateusz Janikowski przedłużył kontrakt z drużyną ze stolicy, ale od sezonu 2019/2020 występował będzie na wypożyczeniu. Młody przyjmujący przeniesie się do Trefla Gdańsk i spędzi tam najbliższe dwa lata.

- Mateusz jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, młodzieżowym reprezentantem Polski. Wiążemy z nim bardzo duże nadzieje i liczymy, że w przyszłości będzie stanowił o sile zespołu, ale wspólnie uznaliśmy, że na tym etapie jego kariery najważniejsza jest regularna gra. A o to będzie mu łatwiej na wypożyczeniu. I jesteśmy przekonani, że po dwóch sezonach spędzonych w takim klubie, jak Trefl Gdańsk, wróci do nas ukształtowany i dojrzały siatkarsko zawodnik, który z miejsca będzie mógł wskoczyć do pierwszej szóstki naszej drużyny - powiedział Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa.

Mateusz Janikowski urodził się 5 maja 1999 roku, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Metrze Warszawa. Stamtąd przed sezonem 2018/2019 trafił do ONICO, a w swoich pierwszych rozgrywkach na poziomie PlusLigi wystąpił w 22 meczach i zdobył w nich 14 punktów. 20-letni przyjmujący jest też młodzieżowym reprezentantem Polski.

Mateusz, życzymy powodzenia w Gdańsku i czekamy na Twój powrót!