ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Mecz ONICO – Będzin okiem statystyka

Fot. PressFocus
W walentynkowy czwartek siatkarze ONICO Warszawa pewnie pokonali we własnej hali MKS Będzin 3:0. Statuetkę MVP zgarnął Andrzej Wrona, który przy okazji był najlepiej blokującym zawodnikiem meczu. Kto zdobył najwięcej punktów? Jaką skuteczność miała nasza drużyna w przyjęciu czy ataku? Zapraszamy na statystyczne podsumowanie spotkania!

Przewaga ONICO Warszawa w całym meczu nie podlegała żadnej dyskusji. Spotkanie trwało zaledwie 1h 11min, a stołeczni sety wygrywali do 22, do 20 i znów do 22 (łącznie 75:64). Co więcej, na parkiecie pojawiło się aż jedenastu zawodników (na boisko nie weszli jedynie Konrad Buczek, Graham Vigrass i Dominik Jaglarski), a przynajmniej jeden punkt zdobyło ośmiu z nich.

Najwięcej zainkasował ich… nie Bartosz Kurek, który do tej pory był zwykle naszym najlepszym punktującym, ale Bartosz Kwolek - on zapisał na swoim koncie piętnaście „oczek”. Na drugim miejscu pod tym względem, z jedenastoma punktami, uplasował się Andrzej Wrona, a na trzecim (dziewięć punktów) wspomniany Kurek, który jednak sporą część spotkania spędził w kwadracie dla rezerwowych.

"Wronka" tego dnia przeszedł sam siebie. Bo poza sześcioma punktami w ataku dołożył aż pięć blokiem! W dużej mierze dzięki niemu ten element gry stołecznych siatkarzy znów stał na najwyższym poziomie (dziewięć punktów).

Docenić należy też Bartka Kwolka. Bo ten świetnie spisywał się nie tylko w ataku, ale też w polu zagrywki – po jego serwisach ONICO zdobyło cztery „oczka”. Dzięki temu nasz młody przyjmujący wrócił na fotel lidera rankingu najlepiej zagrywających zawodników PlusLigi. Jeśli zaś chodzi o statystyki drużynowe, to skuteczność pozytywnego przyjęcia stała na poziomie 50%, a ataku – 60%.

Więcej szczegółów znajdziecie poniżej: