Mecz z Klubem Kibica zakończy sezon


W piątek 9 maja AZS Politechnika Warszawska w Arenie Ursynów rozegra ostatni mecz w sezonie 2013/2014. Jej przeciwnikiem w tradycyjnym sparingu będzie reprezentacja Klubu Kibica.


Spotkania na boisku siatkarzy i fanów wpisały się już w tradycję warszawskiej siatkówki. Rozgrywane są cyklicznie od kilku lat na zakończenie każdego sezonu. Wszystkie kończyły się remisami. - Jakże zaskakującymi remisami - uśmiechnął się Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej. - Mecze te są naszym podziękowaniem dla kibiców. Jesteśmy im wdzięczni, że dopingują nas nie tylko w Warszawie, ale i na wyjazdach. W sezonie przejeżdżają przecież niemal tyle samo kilometrów, co drużyna - dodał.

Mecze AZS Politechniki Warszawskiej i Klubu Kibica są rozgrywane według zasad wymyślanych na poczekaniu. Za niektóre akcje kibice otrzymują dwa lub trzy punkty. Inne rozgrywane są kilkoma piłkami. Dodatkowo w ekipie Inżynierów dochodzi do ciekawych roszad. Na libero grają środkowi, odpowiedzialność za blok przejmują zaś libero. Na boisku pojawiają się także członkowie sztabu szkoleniowego. 9 maja na parkiecie Areny Ursynów na życzenie kibiców w stroju sportowym pojawić ma się sam trener Jakub Bednaruk.

Mecz podsumowujący sezon 2013/2014 rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp na niego jest wolny. Trzeba zabrać ze sobą jedynie dobry humor. Serdecznie zapraszamy!Fot.: Tomasz Adamaszek