ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Mecz z Klubem Kibica zakończy sezon


W piątek 9 maja AZS Politechnika Warszawska w Arenie Ursynów rozegra ostatni mecz w sezonie 2013/2014. Jej przeciwnikiem w tradycyjnym sparingu będzie reprezentacja Klubu Kibica.


Spotkania na boisku siatkarzy i fanów wpisały się już w tradycję warszawskiej siatkówki. Rozgrywane są cyklicznie od kilku lat na zakończenie każdego sezonu. Wszystkie kończyły się remisami. - Jakże zaskakującymi remisami - uśmiechnął się Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej. - Mecze te są naszym podziękowaniem dla kibiców. Jesteśmy im wdzięczni, że dopingują nas nie tylko w Warszawie, ale i na wyjazdach. W sezonie przejeżdżają przecież niemal tyle samo kilometrów, co drużyna - dodał.

Mecze AZS Politechniki Warszawskiej i Klubu Kibica są rozgrywane według zasad wymyślanych na poczekaniu. Za niektóre akcje kibice otrzymują dwa lub trzy punkty. Inne rozgrywane są kilkoma piłkami. Dodatkowo w ekipie Inżynierów dochodzi do ciekawych roszad. Na libero grają środkowi, odpowiedzialność za blok przejmują zaś libero. Na boisku pojawiają się także członkowie sztabu szkoleniowego. 9 maja na parkiecie Areny Ursynów na życzenie kibiców w stroju sportowym pojawić ma się sam trener Jakub Bednaruk.

Mecz podsumowujący sezon 2013/2014 rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp na niego jest wolny. Trzeba zabrać ze sobą jedynie dobry humor. Serdecznie zapraszamy!Fot.: Tomasz Adamaszek