Media po meczu z GKS-em: złe miłego początki

Za nami udana inauguracja nowego sezonu PlusLigi przed warszawską publicznością. Jak zwycięstwo z GKS-em Katowice skomentowały media? Zapraszamy na pomeczowy przegląd wybranych tytułów.

sport.onet.pl: PlusLiga: Onico Warszawa pokonało na Torwarze GKS Katowice
Ojcem zwycięstwa okazał się być w ekipie Onico Bartosz Kwolek. Skrzydłowy rodem z Płocka, liczący sobie raptem 20 wiosen, był główną armatą ekipy i zapisał na swoim koncie 17 punktów. Dobrze dogrywał piłkę Antoine Brizardowi, trafiał w ataku i imponował skutecznością na parkiecie. Dzięki wygranej stołeczni awansowali na trzecie miejsce w tabeli PlusLigi, a śląska ekipa wróciła do Katowic bez punktów i spadła na pozycję dziewiątą. Liderem jest ekipa Indykpolu AZS Olsztyn.

sport.onet.pl: Wojciech Włodarczyk: nie wiemy, co się stało w pierwszym secie
„Rywalom wychodziło wszystko, a nam bardzo niewiele. Każdy z nas powiedział sobie kilka mocniejszych, mobilizujących słów. Nie wiem, czy to jest metoda, ale cokolwiek to było, poskutkowało. Może uznajmy tego pierwszego seta za takie przetarcie. Mało czasu trenowaliśmy wcześniej, więc musieliśmy mieć 20 minut, by się odnaleźć w tej hali. Mam nadzieję, że następnym razem już nam to nie będzie potrzebne” – zaznaczył Włodarczyk.

polsatsport.pl: Pierwsze zwycięstwo trenera Antigi w PlusLidze
Katowiczanie nie najlepiej prezentowali się na przyjęciu, chwilami mieli również problemy ze skutecznością w ataku. Mocną bronią obu ekip była zagrywka (9–7), w bloku minimalnie lepsi byli goście (5–6); siatkarze obu drużyn popełnili sporą ilość błędów własnych (26–27). Najlepiej punktowali Kwolek (17), Wrona (14) oraz Gorgiev (10) – w ekipie Onico; Karol Butryn (14) i Serhij Kapelus (13) – u pokonanych. MVP: Bartosz Kwolek.

polskathetimes.pl: Onico Warszawa zaczęło z GKS Katowice kiepsko, ale skończyło zwycięsko
Jedynym słabszym punktem w zespole Francuza był Wojciech Włodarczyk. MVP spotkania z Łuczniczką kilka razy popełnił błąd przy siatce, dotykając jej, albo dał się trafić zagrywką. Wpadki w defensywie naprawiał jednak atakiem. Tak jak choćby w czwartym secie, w którym gospodarzom wychodziło niemal wszystko. Wciąż na dobrym poziomie grali w przyjęciu, dzięki czemu francuski rozgrywający Antoine Brizard miał mnóstwo możliwości, z których korzystał. Wprawdzie pod koniec goście dogonili rywali na dwa punkty, ale udane ataki Sebastiana Wardy i Gjorgiewa oraz blok Wrony przesądziły o zwycięstwie Onico nie tylko w secie, ale i w całym spotkaniu.

przegladsportowy.pl: O PIERWSZYM SECIE LEPIEJ ZAPOMNIEĆ. ONICO WYGRYWA U SIEBIE Z GKS
Trzy były także zmiany jakie wprowadził były selekcjoner reprezentacji Polski. Kiedy warszawianom na boisku nic nie wychodziło zdecydował się wprowadzić Jana Firleja na rozegranie za Antoine’a Brizarda, Guillaume’a Samikę za Wojciecha Włodarczyka do odbioru zagrywki oraz 19-letniego atakującego Sharone’a Vernona-Evansa za Nikolę Gjorgiewa. To jednak w żaden sposób nie ożywiło totalnie zdezorientowanego zespołu ONICO. Po stronie GKS-u raz po raz punktował Serhij Kapelus. Przyjmujący skończył w pierwszym secie sześć z siedmiu wykonanych ataków.

sportowefakty.wp.pl: ONICO Warszawa – GKS Katowice: Torwar nadal niezdobyty przez GKS. Pewna wygrana ONICO
Rozkręceni warszawianie zaczęli od wysokiego C kolejną partię i po serii skutecznych zagrań prowadzili 7:3. Od razu zareagował Piotr Gruszka biorąc czas, ale to nie pomogło. Zagrywka Andrzeja Wrony nadal siała popłoch w szeregach rywali. Siatkarze GKS walczyli, ale nie dali rady zatrzymać rozpędzonych rywali. Zwłaszcza, że po drugiej stronie siatki fenomenalnie spisywał się Bartosz Kwolek. W pewnym momencie odrobili wprawdzie część strat i po bloku Pawła Pietraszki tracili tylko dwa oczka 19:17. Ale nie dali sobie odebrać wygranej i po walce wygrali ostatnią partię do 21.

czassiatkowki.pl: PlusLiga: Mimo słabego początku warszawianie wygrywają za trzy punkty
Starcie ONICO Warszawa z GKS-em Katowice zakończyło trzecią kolejkę PlusLigi. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi, po problemach w pierwszej partii, zdołali zdobyć komplet punktów, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Bartosz Kwolek. Warszawianie z dwoma zwycięstwami na koncie awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

siatka.org: PLUSLIGA: TRZY PUNKTY ONICO W MECZU Z GKS-EM KATOWICE
Siatkarze Onico Warszawa wygrali z GKS-em Katowice 3:1 i dopisali do swojego dorobku punktowego trzy punkty. Tylko w pierwszej partii podopieczni Stephane’a Antigi musieli uznać wyższość katowiczan, w pozostałych trzech byli górą i dzięki tej wygranej znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli z siedmioma punktami. Zespół z Katowic doznał drugiej porażki z rzędu i zajmuje dziewiątą lokatę z dorobkiem trzech punktów.