Media o kolejnej wygranej ONICO

„Tym razem, ich łupem padła hala w Lubinie, gdzie w trzech setach pokonali miejscowe Cuprum" - zapraszamy na przegląd najważniejszych tytułów po zwycięstwie 3:0 w 14. kolejce PlusLigi. Przegląd Sportowy: Nie ma mocnych na Kwolka Przed meczem Stephane Antiga najbardziej obawiał się długiej podroży do Lubina i... Łukasza Kaczmarka. To drugi najlepiej punktujący siatkarz PlusLigi, który był odkryciem minionego sezonu reprezentacyjnego. Jak się okazało, nie taki diabeł straszny... Siatkarze Antigi potrafili znieść trudy podroży, a Kaczmarek rozegrał jedno z najgorszych spotkam w tym sezonie. Po dwóch setach miał tylko sześć punktów i atakował z marna 27-procentowa skutecznością. Po drugiej stronie siatki szalał z kolei niesamowity Bartosz Kwolek, który miał wsparcie w Nikoli Gjorgiewie, wybranym na MVP spotkania. Sport (PL): Lepsza skuteczność górą Siatkarze ze stolicy zainkasowali w Lubinie komplet punktów, będąc zespołem skuteczniejszym. Tylko w ostatniej odsłonie znaleźli się w opałach, ale potrafili zniwelować spore straty i zwyciężyć w grze na przewagi. Bartosz Kwolek, przyjmujący gości, był jedną z wiodących postaci tego ciekawego widowiska. wp.pl: Cuprum - ONICO: trzy sety w Lubinie. Świetna passa warszawskiej ekipy trwa Środowy bój lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy, ale nieskuteczność, która wdała się w szeregi Miedziowych, uniemożliwiła im później wyrównaną walkę z faworytem spotkania. ONICO Warszawa punktowała miejscowych kontratakiem i utrzymywała niezłą skuteczność w ofensywie. Ciężar w ataku spadał na barki takich graczy jak Nikola Gjorgiew i Bartosz Kwolek. Po udanym zagraniu przyjmującego przewaga gości wzrosła do pięciu "oczek". wp.pl: Nikola Gjorgiew: Potrzeba było czasu, żeby wszystko poukładać Zawodnik przyznał, że w uzyskaniu stabilnej formy bardzo pomógł czas. - Dużo trenujemy. Na miejscu są wreszcie wszyscy, zarówno trener Stephane Antiga, jak i zawodnicy, bo sporo z nich grało w kadrze. Dlatego potrzeba było czasu, żeby wszystko poukładać. Teraz naszym celem jest miejsce w szóstce i mecz z Indykpolem był pod tym względem bardzo ważny. Musimy utrzymać naszą dobrą postawę. Nie nakładamy na siebie żadnych limitów w tym, co robimy - stwierdził. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Waleczni warszawianie zwyciężają w Lubinie za trzy punkty Stołeczni gracze powrócili w wielkim stylu do gry i obronili trzy piłki setowe, a atak Wojciecha Włodarczyka doprowadził do remisu (24:24). Wyrównaną końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść podopieczni trenera Stephane’a Antigi, a mecz zakończył punktowy blok Antoine Brizarda (30:28). polski-sport.pl: Zwycięstwo przyjezdnych w trzech odsłonach! W końcówce partii jednak gospodarze trochę stracili ze swojej wypracowanej przewagi (21:18). Goście nie zamierzali się poddać i mimo że gospodarze mieli piłki setowe doprowadzili do remisu (24:24). Emocji w grze na przewagi nie brakowało. Gospodarze nie wykorzystali piłek setowych i przegrali. Goście wygrali w trzech odsłonach i wywieźli z Lubina trzy cenne punkty. s-w-o.pl: PlusLiga: Kolejna wygrana ONICO! Tym razem, ich łupem padła hala w Lubinie, gdzie w trzech setach pokonali miejscowe Cuprum. Miedziowi nie oddali jednak tego spotkania bez walki. Podopieczni Stephane’a Antigi z łatwością wygrali tylko w pierwszej odsłonie, a w kolejnych musieli się sporo napocić. Zwłaszcza w trzeciej, gdzie po ponadpółgodzinnym boju triumfowali 30:28. Fot. PressFocus