Media o meczu ONICO - Espadon

Jak media skomentowały wtorkowy mecz z Espadonem Szczecin, przegrany przez stołecznych siatkarzy 0:3? Zapraszamy na pomeczowy przegląd prasy. FAKT: Żal było patrzeć na ich bezradność To oni mieli dać rywalom lekcję siatkówki, tymczasem byli na parkiecie zagubieni jak dzieci we mgle. Siatkarze ONICO Warszawa sensacyjnie przegrali w hali Torwaru 0:3 (-24, -17, -23) z Espadonem Szczecin. Żal było patrzeć, jak gospodarze pod koniec drugiego seta przegrywali kolejne piłki. Kiedy jedną z potężnych zagrywek jakimś cudem idealnie przyjął atakujący gości Bartłomiej Kluth (25 l.) i to Espadon wywalczył piłkę setową, stojący w kwadracie dla rezerwowych Dawid Murek (40 l.) złapał się za głowę i powiedział: „Ja pier... Nie wierzę!”. polskatimes.pl: Onico Warszawa bez woli walki przegrało z Espadonem Szczecin - W każdym meczu trzeba pokazać serce i wolę walki. W spotkaniu z Espadonem tych elementów nam zabrakło. Najważniejszymi elementami była zagrywka i przyjęcie. Oni odrzucili nas od siatki, czego my nie potrafiliśmy zrobić. Do tego popełnialiśmy dużo prostych błędów. Dlatego mecz skończył się bardzo szybko - podsumował libero Onico Damian Wojtaszek. przegladsportowy.pl: Historyczny triumf Espadonu! Zespół Antigi pokonany – Musimy nałapać teraz punktów do tabeli, bo później przed nami mecze z czołowymi zespołami jak ZAKSA czy PGE Skra – podkreślał przed tym spotkaniem trener ONICO Warszawa Stephane Antiga. Rzeczywiście przed jego zespołem jeszcze dwie kolejki, w których zagrają z drużynami z Kielc i Bielska-Białej, a później w ciągu miesiąca poza ZAKS-ą czy PGE Skrą, spotkają się także z Asseco Resovią i Jastrzębskim Węglem. We wtorek nie zdołali zdobyć ani punktu do tabeli, ani seta. wp.pl: ONICO - Espadon: zachodniopomorski szkwał przeszedł nad Warszawą. Historyczna wygrana szczecinian Dziesięciominutowa przerwa między setami nie pomogła gospodarzom. Na boisku pozostał Sharone Vernon-Evans, z czasem pojawił się też Jan Firlej. Warszawianie cały czas gonili wynik. Ataki po drugiej stronie kończyli Marcin Wika i Michał Ruciak. Dopiero w końcówce seta stołecznym udało się uzyskać przewagę po skutecznym bloku na Bartłomieju Kluthie 20:18. Było już 23:20, kiedy goście odrobili straty. Seria skutecznych ataków zawodników Espadonu dała remis, a w chwilę później dwa zepsute ataki Bartosz Kwolek dały przyjezdnym wygraną. wp.pl: Sharone Vernon-Evans: Nasza relacja jest oparta na zaufaniu Ten rok był dla młodego zawodnika bardzo udany. Miał okazję zadebiutować w reprezentacji Kanady i odegrał w niej dużą rolę. - Na szczęście dostałem dużo okazji do gry. Nie spodziewałem się tego zupełnie. Otrzymałem swoją szansę i robiłem wszystko, żeby jej nie zmarnować. To było dla mnie dobre lato, bo przekonałem się, że potrafię grać na poziomie najlepszych na świecie. Nie boję się też żadnych sytuacji. Bardzo dużo się nauczyłem. To był wspaniały rok dla mnie, ale też dla całej drużyny. Jesteśmy bardzo zżyci i cały czas utrzymujemy kontakt. Wspólne przeżycia nas połączyły i to uczyniło moje doświadczenie w kadrze jeszcze lepszym - stwierdził Kanadyjczyk. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Warszawianie nie postawili się rywalom. Trzy punkty jadą do Szczecina Punktowa zagrywka Justina Duffa otworzyła drugą partię (1:0). Kilka minut później asem serwisowym popisał się atakujący ONICO Warszawy (5:5). Dopiero przy stanie 12:10 szczecinianie zbudowali przewagę. Po time-oucie na żądanie trenera Antigi, goście nadal powiększali przewagę (16:12). Złą passę przerwał Sharon Vernon-Evans (17:13). Blok Michała Ruciaka sprawił, że sytuacja gospodarzy była niezwykle trudna (20:14). Nawet zmiany, jakich dokonywał francuski szkoleniowiec na niewiele się zdały. Marcin Wika najpierw dał swojemu zespołowi piłkę setową, a następnie zakończył partię asem serwisowym.