Media o meczu w Rzeszowie: ONICO stabilizuje formę

– Nieszablonowa gra Antoine Brizarda sprawiała, że rzeszowianie nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali. Postrach na siatce siał Bartosz Kwolek w asyście Wojciecha Włodarczyka. Grający dynamicznie, z dużym luzem podopieczni trenera Antigi pewnie zmierzali po zwycięstwo – czytamy w mediach po meczu z Asseco Resovią Rzeszów.

Przegląd Sportowy: Gwizdy w hali na Podpromiu
Siatkarze ONICO Warszawa, podbudowani niedawnym zwyciestwem nad Jastrzebskim Weglem, sięgnęli po kolejne cenne punkty. W pierwszym meczu 12. kolejki zespół trenera Stephane’a Antigi pokonał 3:0 Asseco Resovię w zaledwie 74 minut. […] Świetnie spisywał się Sharone Vernon-Evans wprowadzony w pierwszym secie w miejsce Nikoli Gjorgiewa. Doskonale grą ekipy ze stolicy dyrygował Antoine Brizard.

Przegląd Sportowy: Kowal wraca do gry
Sensacyjna zmiana szkoleniowca w Asseco Resovii. Po porazce z ONICO Warszawa zwolniony został Włoch Roberto Serniotti. Zastapi go Andrzej Kowal, jeden z kandydatów na selekcjonera Polaków.

POLSKA The Times: PERFEKCYJNI WARSZAWIACY
W Rzeszowie zespół był niemal bezbłędny. – Perfekcyjny w ataku, popełniliśmy tylko jeden błąd. W innych elementach także graliśmy bardzo dobrze. Chciałbym, żeby tak wyglądał każdy mecz – podsumował kapitan drużyny Andrzej Wrona. W poniedziałek, po wolnym weekendzie, drużyna wraca do treningów. Następny mecz zagra dopiero we wtorek za tydzień – z Indykpolem AZS Olsztyn.

Fakt: Dobrze, że ktoś mu wytłumaczył przepisy
Vernon-Evans pochodzi ze sportowej rodziny. Matka skakała wzwyż, a ojciec był koszykarzem. W siatkówkę z kolei grają jego dwie siostry i to dzięki nim atakujący przekonał się do tej dyscypliny. – Gdy musiałem sobie zrobić przerwę od koszykówki, poszedłem na trening jednej z sióstr. Piłki latały, dziewczyny je odbijały, a ja nie miałem pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi. Ale przychodziłem na kolejne zajęcia i dalej obserwowałem. W końcu ktoś do mnie podszedł i wytłumaczył zasady – wspomina reprezentant Kanady.

sport.pl: PlusLiga. Podpromie znów zdobyte, kolejny świetny mecz Kwolka. ONICO Warszawa stabilizuje formę
Resovia statystycznie przegrała z rywalami w każdym elemencie – ataku (54 procent dokładności do 61), przyjęciu (51 do 61 procent) i bloku (3:9). Oba zespoły odnotowały po trzy asy, a warszawianie wygrali spotkanie pomimo aż 18 błędów w polu serwisowym (sumarycznie oba zespoły popełniły jednak tyle samo pomyłek – po 23).

polsatsport.pl: PlusLiga: Asseco Resovia rozgromiona przez Onico
Trzecia partia miała jednostronne oblicze. Przyjezdni rozpoczęli od mocnego uderzenia (0:3) i utrzymywali przewagę w kolejnych akcjach. Środkowa część seta to dominacja ekipy ze stolicy. Atak za atakiem skutecznie kończył Kwolek (8:13, 9:15) i szybko stało się jasne, że gospodarze nic w tym meczu nie wskórają. W końcówce część kibiców Resovii zaczęła opuszczać halę. Przyjezdni kontrolowali sytuację, a Nowakowski ustalił wynik tej partii na 17:25 i zakończył mecz.

wp.pl: Asseco Resovia – ONICO: bezsilni gospodarze. Warszawianie wywożą komplet punktów z Rzeszowa
Przyjezdni rozpoczęli trzecią partię z wysokiego “C” (0:3). Punktowy serwis Jana Nowakowskiego oraz pojedynczy blok Kwolka już na starcie dodał ONICO dodatkowej pewności siebie. Gospodarze od początku nie potrafili ustabilizować swojej dyspozycji. Problemy z przyjęciem przez całą partię znacznie utrudniały kończenie własnych akcji, a błędy popełniane przez Pasy były wodą na młyn dla ekipy z Warszawy. Nieszablonowa gra Antoine Brizarda sprawiała, że rzeszowianie nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali. Postrach na siatce siał Bartosz Kwolek w asyście Wojciecha Włodarczyka. Grający dynamicznie, z dużym luzem podopieczni trenera Antigi pewnie zmierzali po zwycięstwo.

przegladsportowy.pl: Jan Nowakowski: Z siostrą rywalizujemy we wszystkim
Jan Nowakowski od początku swojej kariery związany był z Bydgoszczą. Przed tym sezonem 23-letni środkowy postanowił opuścić rodzinne miasto i przeniósł się do ONICO Warszawa. W ślady brata poszła młodsza o dwa lata siostra Pola, która również od samego początku związana z miastem nad Brdą przeniosła się do Developresu SkyRes Rzeszów, gdzie gra na pozycji libero.

przegladsportowy.pl: Rozgrywający ONICO Warszawa: W Polsce jest zbyt krótki dzień
Antoine Brizard: Na pewno wszyscy jesteśmy bardzo ambitni, ale nie ciąży na nas duża presja i to jest pozytywne, bo pozwala nam na spokojną pracę i rozwój. Mamy też dość młody zespół. W każdym meczu chcemy czerpać radość z gry i pokazywać tę pozytywną energię na boisku. Tak było z pewnością w ostatnich spotkaniach z Jastrzębskim i Asseco Resovią. Myślę, że jeżeli będziemy grali w ten sposób, z dużą przyjemnością i bez zbędnych obciążeń, to stać nas na wiele.

Onet.pl: PlusLiga: zwycięstwo Onico Warszawa z Asseco Resovią Rzeszów
Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. Oba kończyły się wynikami 25:23 dla zespołu z Warszawy. Nieco mniej emocji było w trzecim secie, który siatkarze Onico wygrali do siedemnastu. W tabeli Asseco Resovia jest siódma, a Onico zajmuje trzecią lokatę.

siatka.org: Andrzej Wrona: Jest między nami na boisku chemia
My chyba też jesteśmy nieprzewidywalni, więc ta liga po prostu tak jest zbudowana w tym roku, że chyba wszyscy oprócz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle grają w kratkę. Wszystkie zespoły raz wygrywają, raz przegrywają i to dyspozycja dnia decyduje o tym, jaki jest wynik danego meczu. My tę dyspozycję od paru dni utrzymujemy bardzo dobrą. Jest między nami na boisku fajna chemia i było widać, że chcemy wydrzeć to zwycięstwo drużynie z Rzeszowa. To się udało, a 3:0 to jest na pewno historyczny dla zespołu z Warszawy wynik, bo jeszcze nigdy nie udało się mu wygrać na Podpromiu bez straty seta.

czassiatkowki.pl: PlusLiga: Hala na Podpromiu zdobyta. Trzy punkty jadą do Warszawy
Po wznowieniu gry przyjezdni nie zwalniali tempa, powiększając swój dorobek punktowy. Mimo prób walki ze strony rzeszowskiej drużyny, podopieczni trenera Stephane’a Antigi nie wypuścili z rąk swojego prowadzenia, rozstrzygając tę odsłonę, jak również cały mecz na swoją korzyść (25:17), a ostatnie „oczko” zdobył Jan Nowakowski.

czassiatkowki.pl: Podbudowani zwycięstwem. Wojtaszek: „Odrzuciliśmy przeciwnika od siatki i mogliśmy grać to, co potrafimy”
Rzeszowianie nie mieli w tym pojedynku zbyt wiele do powiedzenia. Drużyna ONICO Warszawa zaprezentowała dobrą grę w przyjęciu, co umożliwiło odpowiednie ułożenie gry w ataku. To właśnie przyjęcie było tym decydującym czynnikiem. Chociaż Damian Wojtaszek nieco ostudził optymistyczne nastroje, nie ulega wątpliwościom, że dwie ostatnie wygrane dobrze rokują przed nadchodzącym meczem z Indykpolem AZS Olsztyn.

polskieradio.pl: Młode nadzieje polskiego sportu
Multimedalistą w kategoriach juniorskich śmiało można określić Bartosza Kwolka. Siatkarz ONICO Warszawa zdobył w kategoriach młodzieżowych niemal wszystkie wyróżnienia indywidualne i zespołowe. W 2017 roku zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata juniorów, a sam został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. – Moim marzeniem z dzieciństwa było zostanie piłkarzem ręcznym. Pochodzę z Płocka, a jak wiadomo to miasto jest opanowane przez szczypiorniaka i sukcesy odnoszone przez Wisłę. Uprawiałem tę dyscyplinę przez długi czas, ale cieszę się, że ostatecznie zdecydowałem się na siatkówkę – wspominał siatkarz.