Media o meczu z BBTS-em

Jak pewne zwycięstwo z BBTS-em Bielsko-Biała w siódmej kolejce PlusLigi skomentowały media? Zapraszamy na przegląd wybranych tytułów prasowych. Gazeta Polska Codziennie: SPORT Onico Warszawa pewnie pokonało 3:0 (25:17, 25:17, 25:23) BBTS Bielsko-Biała w meczu 7. kolejki PlusLigi. Warszawianie kontrolowali przebieg spotkania, trochę emocji było jedynie w końcówce trzeciego seta. – W końcu zagraliśmy tak, jak trenowaliśmy. Do tej pory byłem zachwycony jakością treningów, ale na boisku nie wyglądało to już tak dobrze. Dziś spisaliśmy się w każdym elemencie gry – powiedział trener Stephane Antiga. POLSKA The Times: ZAGRYWKA BRONIĄ ONICO, Z KTÓRĄ RUSZA NA ZAKSĘ Z tego zadowolenia dał pograć niemal wszystkim zawodnikom. Przyjemność ominęła tylko Sebastiana Wardę. Środkowego, który w ostatnich meczach był podstawowym zawodnikiem, zastąpił Nowakowski. – Każdy, kto dobrze prezentuje się podczas treningów, ma szansę zagrać w meczu – stwierdził Antiga i dodał, że pozostawienie Wardy w rezerwie nie znaczy, że ćwiczył gorzej. – Tak wyszło, obecnie na treningach mamy bardzo wysoki poziom – przyznał z uśmiechem. Rzeczpospolita: W lidze Włosi, w kadrze Polak? Dziś prezes PZPS mówi o polskim trenerze reprezentacji, a w czołowych klubach pracują obcokrajowcy. Królują rodacy De Giorgiego: Zaksę Kędzierzyn-Koźle,Skrę, Indykpol Olsztyn, Resovię, Trefla Gdańsk, nawet beniaminka z Zawiercia prowadzą Włosi. Trenerem Jastrzębskiego Węgla jest Australijczyk, a Onico Warszawa Stephane Antiga, który „wygryzł”Jakuba Bednaruka, prowadzącego teraz Łuczniczkę Bydgoszcz. onet.pl: Roberto Piazza: wolałem pracę w Polsce niż wielką kasę od Rosjan Który zespół w PlusLidze oceniłby pan w tej chwili za najgroźniejszego konkurenta PGE Skry w walce o mistrzostwo Polski? - ZAKSA, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Asseco Resovia, może Onico Warszawa. Nie wiem który z tych zespołów najbardziej rozwinie skrzydła w trakcie sezonu, ale ja patrzę przede wszystkim na swoją drużynę i na niej się koncentruję. onet.pl: Stephane Antiga: będę kibicował Polakom na igrzyskach Przed trzema laty z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo świata w siatkówce. Teraz trener Stephane Antiga prowadzi zawodników Onico Warszawa. - Będę kibicował waszym kadrowiczom w Pjongczangu - zapewnia francuski szkoleniowiec, który jest jednym z ambasadorów marki 4F. W czwartek w Centrum Olimpijskim zaprezentowano nową kolekcję dla kadry na igrzyska w 2018 roku. polsatsport.pl: PlusLiga: Udany powrót podopiecznych Antigi na Torwar Tym samym, po niespodziewanej porażce 0:3 z Espadonem Szczecin, gracze Onico Warszawa udanie powrócili do rywalizacji na Torwarze. MVP spotkania wybrany został Antoine Brizard, który cały mecz bardzo dobrze rozdzielał piłki pomiędzy swoich klubowych kolegów. Kolejny mecz Onico już w najbliższą sobotę. W Kędzierzynie-Koźlu rywalem będzie mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. wp.pl: PlusLiga: ONICO bezlitosne dla rywala. BBTS nadal bez wygranej Gospodarze nie pozwolili rywalom na więcej, ale w pewnym momencie bielszczanie prowadzili 22:20 po atakach Piotra Łukasika. Dobrym zagraniem popisał się jednak Guillaume Samica, potem goście popełnili błąd i był remis 22:22. Emocji nie brakowało do końca. Najpierw atak skończył Bartosz Kwolek, potem asem popisał się Brizard i zakończył tym samym spotkanie. Warszawianie zapisali na swoim koncie drugą wygraną z rzędu. BBTS pozostaje zaś jedynym zespołem bez zwycięstwa w lidze. czassiatkowki.pl: Bartosz Kwolek: „Graliśmy swoją siatkówkę, taką jaką chcemy grać” Nie wiem, czy to był kryzys. Przegraliśmy dwa mecze, ten z Będzinem po dobrym meczu. MKS Będzin zagrał dobrą siatkówkę. Z Espadonem Szczecin to była bardzo niemiła przegrana, bo zagraliśmy bardzo źle, słabo, ale to nie był chyba kryzys. Wcześniej powygrywaliśmy prawie wszystkie mecze, przegraliśmy tylko z Treflem Gdańsk 2:3, ale też po walce, gdzie Gdańsk też jest mocnym zespołem. Myślę, że to nie był kryzys, ale cieszę się, że z tego małego dołka wyszliśmy. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Warszawianie z drugim zwycięstwem z rzędu Siatkarze ONICO Warszawa w siódmej kolejce PlusLigi odnieśli pewne zwycięstwo nad bielszczanami. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi potrzebowali trzech setów, aby pokonać rywali i sięgnąć po pełną pulę punktów. Przyjezdni wyrównaną walkę zdołali nawiązać jedynie w ostatniej partii, ale okazało się to za mało na dobrze dysponowanych gospodarzy. siatka.org: Damian Wojtaszek: Decydującym elementem była zagrywka Niewiele brakowało, by trzeci set został rozstrzygnięty na korzyść przyjezdnych, co mogłoby znacząco wpłynąć na końcowy rezultat spotkania. Przyczyn zmiany obrazu gry od początku trzeciej partii doszukiwać się można w dziesięciominutowej przerwie, która stała się elementem każdego spotkania PlusLigi. – Moim zdaniem dłuższa przerwa po dwóch setach nie jest dobrym rozwiązaniem. Często wychodzi po niej rozluźnienie, a przegrywający zespół dostaje dużo czasu na odpoczynek. Dzięki temu może w pewnym sensie rozpocząć spotkanie na nowo. Dotychczasowe mecze pokazały, że po tych dziesięciu minutach było dużo niespodzianek, więc trzeba mieć się na baczności – ocenił libero stołecznego Onico.