Media o starciu byłych selekcjonerów

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji po starciu byłych selekcjonerów reprezentacji Polski - Ferdinando De Giorgiego i Stephane'a Antigi - w Jastrzębiu-Zdroju. POLSKA The Times: Mimo porażki, Antiga widzi pozytywy Kończą się trudne tygodnie dla drużyny ONICO Warszawa pod względem kadrowym. Bartosz Kwolek na dłużej wrócił do gry po zapaleniu wyrostka robaczkowego, coraz lepiej jest z kolanem Damiana Wojtaszka i libero być może będzie już do dyspozycji Stephane’a Antigi w niedzielnym hicie na Torwarze przeciwko Asseco Resovii (godz. 20). Na razie jednak zespół gra poniżej poziomu, do którego przyzwyczaił we wcześniejszym etapie sezonu. Fakt: Jeden atakujący to za mało Macedończyk w każdym ze spotkań musi grać od początku do końca. W Jastrzębiu Giorgiew grał bardzo źle przede wszystkim w dwóch pierwszych setach. W trzecim i czwartym nieco się poprawił, ale całe spotkanie skończył ze słabą skutecznością ataku – 28 procent. Sobotni mecz był jednym ze słabszych w ostatnim czasie w jego wykonaniu. Sport: Do play offu już coraz bliżej Wraz z początkiem trzeciej partii trener Stephane Antiga postanowił dokonać dwóch ważnych zmian, które o mało co nie odwróciły losów spotkania. Posłał do boju Jakuba Kowalczyka i Bartosza Kwolka. Ten drugi, były gracz jastrzębskiej akademii talentów dodał przyjezdnym mnóstwo jakości. W ataku mylił się rzadko, w przyjęciu radził sobie świetnie, a na dodatek doskonale bronił. Jeden zawodnik nie jest jednak w stanie wygrać spotkania. ONICO wygrało trzecią partię, ale w czwartej, chociaż nawiązało równorzędną walkę, musiało uznać wyższość jastrzębskiej drużyny. Polska Dziennik Zachodni: Włoch lepszy w pojedynku byłych selekcjonerów Rewelacyjnie spisująca się drużyna ONICO Warszawa już dwukrotnie pokonała w tym sezonie Jastrzębski Węgiel. Pierwszy raz w 11. kolejce PlusLigi w stolicy wygrała 3:0, a potem, po pięciosetowym boju, w styczniu w ćwierćfinale Pucharu Polski. W sobotę po raz pierwszy górą byli jastrzębianie. Był to tez pojedynek dwóch byłych selekcjonerów reprezentacji Polski - Ferdinando De Giorgiego i Stephane’a Antigi. W tej konfrontacji Włoch prowadzi 1:0. sport.pl: Siatkówka. Do trzech razy sztuka! Zespół Ferdinando De Giorgiego pokonał drużynę Stephane'a Antigi Roszada na przyjęciu, która w poprzednim meczu z zawiercianami dała ONICO zwycięstwo, tym razem starczyła tylko na wygranie seta. W trzecim secie rola atakującego warszawian została ponownie zmarginalizowana i najwięcej piłek do gry dostawali Kwolek z Samicą (25:19). Mimo wszystko to czwarty set stał na najwyższym poziomie. Obie drużyny prezentowały się z około 55 procentową efektywnością ataku i przyjęcia, dwukrotnie zablokowały rywali i popełniły niewiele błędów (4:6). Choć przez większość partii prowadzili siatkarze Jastrzębskiego Węgla, to stan rywalizacji wyrównał się po asie serwisowym Jakuba Kowalczyka (22:22). Mecz zakończył się błędem jednak zagrywki Gjorgjewa i blokiem Jasona De Rocco (25:23). przegladsportowy.pl: Jastrzębski bije ONICO za trzy punkty. Zagrywka kluczem do wygranej Ten stary siatkarski wyjadacz grał na równym, poprawnym poziomie. Ale spore ożywienie w szeregach ONICO wprowadził drugi z pary przyjmujących warszawskiej drużyny, Bartosz Kwolek. 21-letni zawodnik, który siatkarskie szlify zbierał w Akademii Talentów JW wrócił do gry po niedawnym zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego i prezentował się bardzo dobrze. Od trzeciego seta już na dobre zastąpił Wojciecha Włodarczyka i zaimponował spokojem w ataku i walecznością w defensywie. polsatsport.pl: PlusLiga: De Giorgi lepszy od Antigi Trzecią odsłonę, podobnie jak poprzednie, dobrze rozpoczęli siatkarze ze stolicy (0:3). W dalszej części seta gracze ONICO zdołali utrzymać dystans. Gospodarze notorycznie mylili się w polu zagrywki. Przyjezdni dużo lepiej, niż w poprzednich partiach prezentowali się w obronie, brylowali tu Jędrzej Gruszczyński i Bartosz Kwolek. Właśnie wracający do gry Kwolek był bohaterem tej partii, zdobył dla ekipy ONICO kilka ważnych punktów, m.in. dwa kończące seta (19:25). siatka.org: Jakub Kowalczyk: W tej lidze nie ma pewniaków – Wydaje mi się, że przede wszystkim byliśmy słabsi w ataku i przy swojej akcji nie punktowaliśmy tak często, jak oni. Później zaczęli nas zaskakiwać jeszcze kiwkami i dużo bardziej agresywnie grali w obronie, co też jak wiadomo napędza do gry i daje dodatkowego ducha walki. Nie chcę tworzyć jakichś historii, gdyż uważam, że zasłużenie z nami wygrali. Szkoda, że nie mamy punktów, gdyż bardzo by nam się przydały – dodał Jakub Kowalczyk. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Jastrzębianie obronili trzy punkty Czwartego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie (6:3) i mocnymi atakami utrzymywali zaliczkę (8:4). Zagrywki Jana Nowakowskiego odrzuciły jastrzębian od siatki, a blok na Jasonie DeRocco doprowadził do remisu (11:11). Maciej Muzaj zaczął punktować z pola serwisowego (16:13) i o czas poprosił Stephane Antiga, po którym ONICO Warszawa blokowała rywali (16:17). Bartosz Kwolek zbliżył swój zespół na jeden punkt do przeciwników (19:20), a po chwili na tablicy wyników po asie Jakuba Kowalczyka pojawił się remis (22:22). Ostatecznie jednak końcówkę wytrzymali gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali 25:23. polski-sport.pl: Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla! Czwartą partię lepiej otworzyli gospodarze. Szybko uzyskali trzy oczka przewagi (6:3). Potem gra była dość wyrównana, choć w pewnym momencie przyjezdni mieli tylko jeden punkt straty (12:11), to za kilka chwil rezultat dla podopiecznych trenera Antigi znów był niekorzystny (16:13). Set powoli wkraczał w decydująca fazę, a tylko jeden punkt starty mieli siatkarze Onico (21:20). Końcówka partii była niezwykle emocjonująca. Ostatnia akcja to nieudane przyjęcie siatkarzy z Warszawy, gospodarze tym samym mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu. Fot. PressFocus