Media o zwycięskiej passie ONICO

Dla ONICO była to już dziewiąta wygrana z rzędu, dzięki czemu siatkarze ze stolicy są coraz bliżej awansu na drugą pozycję w ogólnej klasyfikacji - czytamy w dzisiejszej prasie. Zapraszamy na przegląd najważniejszych tytułów. Gazeta Wyborcza: Siatkarska liga byłych selekcjonerów Największą niespodzianką sezonu jest postawa Onico Warszawa, które zostało trzecią siłą ligi. W ekipie prowadzonej przez Stéphane’a Antigę nie ma gwiazd, jednak drużyna gra skutecznie i widowiskowo. Umiejętności trenerskie Francuza u schyłku jego pracy z reprezentacją Polski może nie były podważane, ale na pewno podawane w wątpliwość, bo drużyna narodowa osiągała coraz słabsze wyniki. Selekcjoner mistrzów świata udowadnia jednak, że sukcesy nie były przypadkowe, bo także prowadzona przez niego Kanada była jedną z rewelacji poprzedniego sezonu. POLSKA The Times: Skra ograna przez byłego trenera kadry i dogoniona przez Onico Punktowa porażka sprawiła, że Skra ma już tylko punkt przewagi nad Onico Warszawa. Ekipa Stephane’a Antigi w piątek wygrała na wyjeździe z GKS Katowice 3:1. Choć w pierwszym secie gościom niewiele wychodziło, to podziałał on na nich jak zimny prysznic. W kolejnych bardzo dobrze rozgrywał Antoine Brizard, który został wybrany najlepszym graczem meczu. W ataku szalał zwłaszcza Sharone Vernon-Evans. Polska Dziennik Zachodni: Nie udało się zatrzymać rozpędzonej rewelacji Od tego momentu trwała wymiana ciosów, z której zwycięsko wyszli goście. Siatkarze ONICO wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które udało im się utrzymać do końca. Bardzo wyrównany był także trzeci set, obie drużyny walczyły punkt za punkt i o sukcesie zespołu ze stolicy ponownie zadecydowała końcówka. Rozpędzeni goście poszli za ciosem i choć katowiczanie starali się ich powstrzymać, wygrali czwartego seta 25:23 i całe spotkanie 3:1. Sport (PL): Rozpędzona stolica - Chcieliśmy postraszyć rywali zagrywką i to nam się udało w pierwszym secie, ale potem było już gorzej. Cieszy mnie determinacja, niezła postawa w ataku, ale trafiliśmy na klasowego rywala. Znamy sytuację w tabeli, ale nadal walczymy o jak najlepsze miejsce - podsumował trener GKS-u, Piotr Gruszka. Fakt: Inżynierowie wciąż są w gazie W ostatniej kolejce ligowej bez większych problemów pokonał w Katowicach GKS 3:1 (17:25, 25:21, 25:21, 25:23). Na początku siatkarze z naszego miasta mieli problemy, ale szybko wzięli się w garść. Dzięki fenomenalnej grze rozgrywającego Antoine'a Brizarda (24 l.) Inżynierowie wypunktowali gospodarzy. polsatsport.pl: Dziewiąte z rzędu zwycięstwo ONICO Warszawa Walki nie zabrakło również w czwartym secie, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw drobną przewagę miał GKS, chwilę później prowadziło ONICO, ale w połowie seta to katowicki zespół przejął inicjatywę i nadawał ton grze. Podopieczni Stephane'a Antigi zdołali jednak doprowadzić do remisu 16:16. Od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt, ale dwie ostatnie akcje zakończyły się powodzeniem gości. wp.pl: GKS - ONICO: imponująca seria podopiecznych Antigi trwa - warszawianie odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu Osiem ligowych wygranych z rzędu (dziewięć doliczając Puchar Polski) sprawiało, że to zespół z Warszawy był faworytem piątkowego spotkania w Katowicach. By dorównać tak dobrze dysponowanej drużynie jak ONICO, gospodarze musieli wspiąć się na szczyt swoich możliwości. przegladsportowy.pl: Przed starciami gigantów, czyli statystyki o meczach 18. kolejki PlusLigi Warto w tym miejscu odnotować także dobrą postawę Sharone’a Vernona-Evansa, dla którego był to debiut w podstawowej szóstce ONICO Warszawy. W meczu z GKS-em Katowice Kanadyjczyk zapisał na swoim koncie 12 punktów, atakując z 53-procentową skutecznością. Dla jego zespołu była to już dziewiąta wygrana z rzędu, dzięki czemu siatkarze ze stolicy są coraz bliżej awansu na drugą pozycję w ogólnej klasyfikacji. Onet.pl: PlusLiga: Onico Warszawa kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa Siatkarze ze stolicy spotkali spory opór w czwartym secie, w którym praktycznie od stanu 16:15 dla Katowic gra toczyła się punkt za punkt. Onico na finiszu popisało się jednak większą odpornością na stres i zdobyło dwa punkty od wyniku 23:23, uzyskując dziesiąte zwycięstwo z rzędu w ogóle i dziewiąte w lidze. siatka.org: Damian Wojtaszek: Przegrany set zmobilizował nas do lepszej gry Od porażki 17:25 w premierowej odsłonie mecz z GKS-em Katowice rozpoczęli siatkarze ONICO Warszawa. Potem jednak podopieczni Stephane’a Antigi zaczęli radzić sobie lepiej i ostatecznie z Katowic wyjechali z kompletem punktów. – Pełen szacunek dla zespołu Katowic, który pokazał, że naprawdę potrafi grać dobrą siatkówkę. Szczerze mówiąc, cieszę się, że przegraliśmy tę pierwszą partię, bo to zmobilizowało nas do lepszej gry – mówił po zwycięstwie libero warszawian, Damian Wojtaszek. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Niepowstrzymani warszawianie ze zwycięstwem za trzy punkty Siatkarze ONICO Warszawa kontynuują serię zwycięstw. W meczu osiemnastej kolejki PlusLigi po czterech setach pokonali na wyjeździe ekipę GKS-u Katowice. Pierwsza partia dosyć wyraźnie padła łupem gospodarzy. W dwóch kolejnych odsłonach skuteczniejsi okazali się już warszawianie, zaś w trzeciej odsłonie odwrócili wynik seta, zwyciężając w całym meczu. polski-sport.pl: ONICO Warszawa podtrzymuje zwycięską passę! Poirytowani warszawianie rozpoczęli drugiego seta z wysokiego „C”. Po serii potężnych zagrywek Wojciecha Włodarczyka przewaga wynosiła już cztery „oczka” (1:5). Równie mocnymi serwisami odpowiedział Karol Butryn i z przewagi podopiecznych trenera nic nie zostało (5:6). Od tamtej pory drużyny szły łeb w łeb (10:10). Ostatecznie, w samej końcówce przyjezdni powrócili na prowadzenie (16:19). W ofensywie błyszczeli Wojciech Włodarczyk i Bartosz Kwolek na zmianę wbijając piłki w pole przeciwników. Po świetnej zagrywce Antoina Brizarda ONICO miało do wykorzystania serię piłek setowych (20:24). Odsłonę zakończył Kwolek obijając blok rywali i wybijając piłkę na aut (21:25).