Media: ONICO dogoniło PGE Skrę

Ligowa seria zwycięstw naszej drużyny cały czas trwa - w sobotę ONICO pokonało MKS Będzin 3:1 i w tabeli zrównało się punktami z drugą PGE Skrą Bełchatów. Jak kolejną wygraną stołecznych siatkarzy skomentowały media? Przegląd Sportowy: ONICO WARSZAWA – MKS BEDZIN 3:1 Siatkarze z Warszawy zwycięstwem z MKS Będzin uczcili w sobotę 42. urodziny swojego trenera – Stephane’a Antigi. Początek spotkania mógł jednak zaniepokoić jubilata, bowiem MKS Będzin, który jest w strefie spadkowej wygrał pierwszego seta z warszawianami aspirującymi do walki o medale. – Potrzebowaliśmy tego seta, żeby się rozruszać, dobrze rozgrzać, poczuć piłkę po tygodniu bardzo ciężkich treningów – tłumaczył Jan Nowakowski wybrany na MVP spotkania. POLSKA The Times: ZŁE MIŁEGO POCZĄTKI, CZYLI ZWYCIĘSTWO ONICO WARSZAWA, KTÓRE DOGONIŁO W TABELI PGE SKRĘ Zespół Stephane’a Antigi (w dniu meczu obchodził 42. urodziny) jakby potrzebował kolejnych akcji, żeby nabrać rozpędu. Tempo zaczął podkręcać francuski rozgrywający Antoine Brizard. Do niego dołączyli Bartosz Kwolek, Nikola Gjorgiew i Jan Nowakowski, który pierwszy raz w karierze został wybrany najlepszym gracz spotkania. Fakt: Teoria siatkówki idzie mu coraz lepiej Siatkarze ONICO odnieśli dziesiąte kolejne zwycięstwo w lidze. Na najlepszego zawodnika spotkania z MKS Będzin (3:1) wybrany został Jan Nowakowski (24 1.), który jest człowiekiem wielu talentów. - W wolnym czasie gram na gitarze basowej. Dążę do tego, żebym był w stanie wykonać na niej wszystko. Rozwijam się, dużo czytam, poznaję teorię muzyki. Traktuję to jako duże wyzwanie, podobnie jak siatkówkę - opowiadał Faktowi kilka tygodni temu Nowakowski. sport.pl: Antiga urodziny miał dobre. ONICO wygrało z Będzinem Piątą partię goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadząc 4:1. Na parkiecie pozostał wprowadzony kilka chwil wcześniej Jakub Kowalczyk, ale losy meczu postanowił wziąć w swoje ręce Gjorgiew, który nie tylko punktował, ale i skutecznie bronił. Wtórowali mu Kwolek z Włodarczykiem, aż udało się doprowadzić do remisu 14:14. W dalszej części gra toczyła się punkt za punkt, ale chłodniejsze głowy utrzymali stołeczni, którzy wygrali seta 25:22 i cały mecz 3:1. MVP spotkania wybrany został zdobywca 11 punktów, Jan Nowakowski. wp.pl: ONICO Warszawa - MKS Będzin: udany rewanż warszawian W poprzedniej rundzie warszawianie przegrali 2:3 z zespołem z Będzina. Tym razem chcieli się zrewanżować niżej notowanemu rywalowi. Ale to goście od początku spotkania wzięli się żwawo za zdobywanie punktów. Seria skutecznych zagrań Rafaela Araujo pozwoliła im wyjść na prowadzenie 5:0. Gospodarze w tej partii bardziej niż z rywalem walczyli z własną nieskutecznością, zwłaszcza w ataku. Kilka przebłysków, zwłaszcza w końcówce seta, nie pozwoliło już odmienić tendencji. Podopieczni Stelio DeRocco wygrali pierwszą partię do 20. plusliga.pl: Stephane Antiga: w zeszłym roku rodzina Antiga miała 100 lat! STEPHANE ANTIGA: Moim marzeniem było to, by moja drużyna grała w całym sezonie coraz lepiej. Mówię tu zarówno o ONICO Warszawa, jak i Kanadzie. Tutaj w PlusLidze chcę żeby było co najmniej tak jak jest, a nawet jeszcze lepiej. Chciałbym, żebyśmy mieli możliwość gry o medal, bo podoba mi się to jak pracujemy i widzę, że nasza drużyna jest bardzo dobra. Wszystko idzie jak najlepiej, choć nie udało nam się zagrać w finale Pucharu Polski. Myślę jednak, że jesteśmy w stanie utrzymać wysoki poziom i naszą pozycję w tabeli i dzięki temu będziemy w stanie zrobić ciekawe rzeczy w fazie play off. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Ligowa seria warszawskiej drużyny trwa. Trzy punkty zostają w stolicy Gospodarze nie pozwalali sobie jednak na utratę inicjatywy. Powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując także wkradające się w grę rywali błędy. Sześciopunktowa przewaga warszawian poskutkowała kolejnym czasem dla szkoleniowca będzińskiej drużyny, lecz i ta nie pomogła. Gospodarze pewnie zmierzali do zwycięstwa w tym secie, co nastąpiło po ataku Bartosza Kwolka (25:12). siatka.org: PlusLiga: W Warszawie miłe złego początki MKS-u Siatkarze MKS-u Będzin znakomicie rozpoczęli spotkanie w Warszawie, ale w dwóch kolejnych setach zupełnie nie istnieli na boisku. W czwartej partii mieli swoje szanse na doprowadzenie do tie-breaka, mieli kila punktów przewagi, ale zmarnowali ją w dużej mierze własnymi błędami. Wykorzystali je gracze Onico i zainkasowali komplet punktów, a najlepiej punktującym zawodnikiem tej drużyny był Bartosz Kwolek, ale nagrodę MVP odebrał Jan Nowakowski. warszawa.pl: PL: Kolejne zwycięstwo ONICO W drugim i trzecim secie Siatkarze ONICO dość szybko wypracowywali, a co najważniejsze, utrzymywali bezpieczną przewagę. Na parkiecie „królowali” Kwolek (najlepiej punktujący w drugim secie), Brizard i Nowakowski. Warszawiacy nie pozostawiali złudzeń przyjezdnym z Będzina, wygrywając kolejno 25:17 i 25:12 polski-sport.pl: Wygrana gospodarzy na Torwarze! Podrażnieni poprzednią partią goście zdecydowanie skuteczniej weszli w czwartego seta (2:6). Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i doprowadzili tylko do jednego punktu straty (11:12). Za kilka chwil mieliśmy wynik remisowy (14:14). Choć w pewnym momencie gości odskoczyli na dwa punkty, gospodarze bardzo szybko doprowadzili znów do remisu, a za moment sami uzyskali prowadzenie (19:18). Końcówka była emocjonująca, ale to ostatecznie zawodnicy Onico wyszli zwycięsko (25:22). Gospodarze będą po tym meczu mogli dopisać trzy punktu do swojego dorobku. Fot. PressFocus