Media: Pech nie opuszcza ONICO

Drużynę ze stolicy nie przestał prześladować pech, bo po kontuzji Bartosza Kurka, już w pierwszym secie starcia na Torwarze groźnie wyglądający upadek wykluczył z gry Bartosza Kwolka - czytam po meczu z Jastrzębskim Węglem. Poniżej przegląd najważniejszych tytułów.

polsatsport.pl: Pech i porażka ONICO! Jastrzębski Węgiel o krok od finału PlusLigi
W pierwszym meczu półfinału PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3. Drużynę ze stolicy nie przestał prześladować pech, bo po kontuzji Bartosza Kurka, już w pierwszym secie starcia na Torwarze groźnie wyglądający upadek wykluczył z gry Bartosza Kwolka. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a mecz numer dwa zostanie rozegrany w piątek 19 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju.

polsatsport.pl: Pech nie opuszcza ONICO! Kwolek zniesiony z boiska po groźnym upadku (WIDEO)
Pechowa sytuacja miała miejsce w pierwszym secie przy stanie 20:16. Kwolek upadł na parkiet, a na jego twarzy pojawił się grymas bólu. Szybko został zniesiony z parkietu. Okazało się, że uraz jest na tyle poważny, że wykluczy mistrza świata z dalszej gry w tym spotkaniu. Na boisku zastąpił go Nikołaj Penczew.

polsatsport.pl: Antiga: Byliśmy blisko, ale przegraliśmy
– Byliśmy blisko, walczyliśmy, ale przegraliśmy 1:3. Kontuzje dwóch zawodników sprawiły, że nie mógł też zagrać Graham Vigrass z powodu limitu obcokrajowców. Jan Nowakowski i Nikołaj Penczew grali bardzo dobrze, ale to dawało mniej opcji – powiedział trener Stephane Antiga po meczu półfinału play-off PlusLigi ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel (1:3).

polsatsport.pl: Jak zagrał zmiennik Kurka? Vernon-Evans w meczu z Jastrzębskim Węglem (WIDEO)
Kontuzja Bartosza Kurka zaszokował siatkarskie środowisko. Działacze ONICO Warszawa próbowali, na zasadzie transferu medycznego, ściągnąć Macieja Muzaja, ale ten manewr się nie powiódł. W tej sytuacji na ataku w ONICO w półfinałowym meczu PlusLigi Jastrzębskim Węglem zagrał Sharone Vernon-Evans. Jak zaprezentował się w tym niezwykle ważnym spotkaniu?

polsatsport.pl: Prezes ONICO: Kontuzja nie przerywa kariery Kurka, ale...
Bartosz Kurek będzie największym nieobecnym decydującej części sezonu PlusLigi. Najlepszy siatkarz ubiegłorocznych mistrzostw świata z powodu kontuzji nie zagra w najważniejszych spotkaniach. - Był liderem, ale myślę, że chłopaki wiedzą, o co grają - przyznał prezes ONICO Warszawa Piotr Gacek.

onet.pl: PlusLiga: triumf Jastrzębskiego Węgla, Onico Warszawa z porażką i kontuzją Bartosza Kwolka
Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Onico Warszawa w pierwszym półfinałowym meczu siatkarskiej PlusLigi. Siatkarze z województwa śląskiego zwyciężyli 3:1.

wp.pl: PlusLiga: podcięte skrzydła ONICO Warszawa. Jastrzębski Węgiel o krok od finału
W pierwszym meczu półfinałowym pomiędzy ONICO Warszawa i Jastrzębskim Węglem lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali 3:1. Nie obyło się bez dramatycznych wydarzeń, gdyż w pierwszym secie kontuzji doznał Bartosz Kwolek.

sport.pl: Jastrzębski Węgiel wygrał pierwszy mecz półfinałowy! ONICO Warszawa poważnie osłabione
Bez Bartosza Kurka, a po pierwszym secie i bez Bartosza Kwolka, siatkarze ONICO Warszawy mierzyli się w pierwszym meczu półfinału PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Przegrali 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:27).

se.pl: Zacięty bój w Warszawie dla Jastrzębskiego Węgla! Kolejna kontuzja kluczowego zawodnika w Onico
Do ostatecznych rozstrzygnięć w PlusLidze zostało już naprawdę niewiele. We wtorkowy wieczór na warszawskim Torwarze rozpoczęła się batalia w drugim półfinale. Onico zmierzyło się z Jastrzębskim Węglem. Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:1. Zespół z Warszawy ma również inne powody do zmartwień, bo kontuzji doznał Bartosz Kwolek.

siatka.org: PL: PIERWSZE PÓŁFINAŁOWE STARCIE DLA JASTRZĘBIAN, KONTUZJA KWOLKA
Tuż przed pierwszym półfinałem ONICO Warszawa straciło swojego lidera – Bartosz Kurek doznał kontuzji pleców. Jakby tego było mało, w premierowej odsłonie starcia z Jastrzębskim Węglem kontuzji doznał Bartosz Kwolek. Warszawianie zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść pierwszą część meczu, jednak później warunki gry dyktowali podopieczni Roberto Santillego. Tym samym Jastrzębski Węgiel jest bliżej awansu do finału.

wirtualnemedia.pl: Michał Pol, Monika Pyrek, Andrzej Wrona i inni sportowcy w pierwszej kampanii antydopingowej „Gramy Fair”
POLADA Polska Agencja Antydopingowa rozpoczęła kampanię antydopingową pod hasłem „Gramy Fair”. W działania „#Niedladopingu” zaangażowali się m.in. Michał Pol, dyrektor programowy OnetSport oraz sportowcy, m.in. Marcin Lewandowski, Joanna Jędrzejczyk, Monika Pyrek.