Media: sensacyjna przegrana ONICO

Sensacyjna przegrana ONICO Warszawa, bielszczanie przerywają serię siatkarzy ze stolicy - czytamy w prasie po meczu z BBTS-em Bielsko-Biała. Zapraszamy na przegląd najważniejszych tytułów. Fakt: Znaleźli się w gów... sytuacji - Kontuzjowany jest Bartek Kwolek, podobnie jak Sharone Vernon-Evans. Nie w pełni sił jest Janek Nowakowski. Wygraliśmy, ale mamy świadomość, że jeżeli spotka nas jeszcze jedno nieszczęście, znajdziemy się w gów... sytuacji - przekonywał Antoine Brizard (24 l.). Francuski rozgrywający Inżynierów okazał się prorokiem. Już przed meczem z ZAKSA kłopoty z kolanem miał Damian Wojtaszek (30 l.). Libero Inżynierów zagrał jednak przeciwko mistrzom Polski. W Bielsku zespół Antigi przegrał pierwsze dwa sety. Trzeciego wygrał, ale na początku czwartej partii kontuzja Wojtaszka uniemożliwiła mu dalszą grę. Inżynierowie przegrali pierwszy raz od listopada. Sport: Przebudzenie Kubańczyka Początek starcia przebiegał zgodnie z planem, bo bielszczanie grali bardzo nerwowo i popełniali proste błędy, które faworyci skrzętnie wykorzystywali. ONICO prowadziło 20:17 i nic nie zapowiadało odmiany losów rywalizacji. Wtedy na parkiecie zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Nie mając nic do stracenia, gospodarze zaczęli bardzo mocno zagrywać. Rozpracowali też rozegranie Antoine’a Brizarda i kilkakrotnie złapali na bloku atakujących rywali. To wystarczyło, by wygrać pierwszą partię. Zszokowani goście długo dochodzili do siebie, za to miejscowi złapali wiatr w żagle. Prezentowali się wybornie. W ataku szaleli Oleg Krikun i Piotr Łukasik, a w defensywie efektownymi obronami popisywali się libero Kajetan Marek i Dominik Jaglewski. Jedynie w trzeciej odsłonie gospodarze dali się zaskoczyć, ale w kolejnej wytrzymali napór przyjezdnych. Decydujące piłki dzięki skuteczności Krikuna padły ich łupem i sensacja stała się faktem. przegladsportowy.pl: Sensacyjna przegrana ONICO Warszawy! Bielszczanie przerywają serię siatkarzy ze stolicy W pierwszej partii gospodarze okazali się lepsi od niedawnych pogromców kędzierzynian. Warszawianie chociaż znakomicie przyjmowali (71 procent dokładności), nie potrafili przełożyć tego na skuteczność ataku. Świetnie spisujący się w poprzednim starciu Nikola Gjorgiew skończył tylko siedem na 19 posłanych do niego piłek po drugiej partii, a po przeciwnej stronie siatki gospodarze brylowali w bloku (13:5), w drugim secie kontynuując swoją dobrą grę. Widmo pierwszej porażki po serii 13 wygranych spotkań wisiało w powietrzu, jednak dziesięciominutowa przerwa odmieniła oblicze podopiecznych Stephana Antigi. Bielszczanie nie dali jednak za wygraną, okazując się lepszą drużyną, a ich bohaterem był Oleg Krikun (28 punktów). wp.pl: BBTS Bielsko-Biała - ONICO Warszawa: sensacyjna porażka faworyta na Podbeskidziu Zdecydowanym faworytem sobotniego starcia w hali pod Dębowcem byli warszawianie, którzy przyjechali na Podbeskidzie z serią trzynastu zwycięstw z rzędu na koncie. Mało prawdopodobnym wydawało się, że ostatni w tabeli PlusLigi BBTS Bielsko-Biała będzie w stanie im zagrozić. Tym bardziej, że ONICO Warszawa bardzo dobrze rozpoczęło mecz, prowadząc po asie serwisowym Nikoli Gjorgiewa 11:7. Przewaga wypracowana przez podopiecznych Stephane'a Antigi utrzymywała się przez niemal całą pierwszą odsłonę pojedynku. Zespół ze stolicy kontrolował poczynania na boisku i skutecznie powstrzymywał ofensywne akcje bielszczan (17:20). Dopiero w końcówce, kiedy niemal niemożliwym było odwrócenie losów seta, gospodarze odrobili stratę, doprowadzając do remisu po 22. Od tego momentu ekipa z Podbeskidzia prezentowała się zdecydowanie lepiej, czego zwieńczeniem była wygrana 25:23. polsatsport.pl: Antiga po sensacyjnej porażce ONICO: Szkoda, że właśnie teraz – Ta dwutygodniowa przerwa przed kolejnym meczem ligowym będzie nam niezmiernie potrzebna. Jutro Damian Wojtaszek przejdzie kompleksowe badania, abyśmy mogli się dowiedzieć, jak długo będzie musiał odpocząć od treningów. Jędrzej Gruszczyński bardzo dobrze radzi sobie na pozycji libero, jednak w obliczu kontuzji zarówno Bartosza Kwolka, jak i Damiana Wojtaszka, nie moglibyśmy przeprowadzać żadnych zmian. Czekamy więc na wyniki badań Damiana, a potem podejmiemy dalsze decyzje – zakończył Antiga. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Bielszczanie przerwali serię warszawskiego zespołu Czwartą partię ponownie zespoły rozpoczęły od wyrównanej walki (3:3) i przez dłuższy czas żadna z ekip nie mogła objąć wyższej przewagi. Kibice mogli zatem obserwować emocjonujący fragment gry, który dostarczył im wielu wrażeń. Zespoły nie zwalniały tempa, nie tracąc ze sobą kontaktu punktowego. W decydującej fazie seta na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (17:15), a następnie powiększyli je do trzech „oczek” (19:16). Taki obrót sytuacji poskutkował czasem dla trenera Stephane’a Antigi. Warszawianie odrobili straty (21:21) i między zespołami trwała zacięta walka w końcówce, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze (25:22). polski-sport.pl: Koniec genialnej serii ONICO! BBTS przerywa dobrą passę Od początku czwartego seta drużyny grały równo i pewnie, przez co żadna z nich nie mogła wyjść na większe niż jednopunktowe prowadzenie (2:3, 5:6). Przy wyniku 14:14 zrobiło się nieco gorąco pod siatką, gdyż szkoleniowiec warszawskiego zespołu zaczął dyskutować z sędziami. Dopiero efektywny blok gospodarzy dał im upragnioną, dwupunktową przewagę (17:15). Krikun posłał w stronę rywali piekielnie mocną zagrywkę, a trener Antiga wziął czas (19:16). Wszystko wskazywało na to, że mecz padnie łupem gospodarzy (23:21). Tak też się stało, a dzieła dopełniła kiwka Łukasika (25:22). Fot. PressFocus