Media: Wielka walka na Torwarze

Wielka walka, zacięte starcie czy pięciosetowy bój – to tylko niektóre z komentarzy po wczorajszej rywalizacji z Aluron Virtu Wartą Zawiercie w hali Torwar. Zapraszamy na przegląd najważniejszych tytułów.

Przegląd Sportowy: Powrót Kwolka i wygrana
Po dramatycznym meczu ONICO Warszawa pokonało 3:2Aluron Virtu Warte Zawiercie. Podział punktów w Warszawie sprawił, ze zespół ze stolicy pozostał na czwartej pozycji w tabeli PlusLigi . Pierwszego seta zawodnicy Stephane’a Antigi wygrali do 14, ale w kolejnych zaczęły się schody. W końcówce trzeciego seta gospodarze nie wykorzystali aż czterech setboli, a goście wygrali partie na przewagi, wykorzystując trzecia piłkę setowa. W końcówce czwartej partii goście obronili piec setboli, ale dzięki atakowi Nikoli Gjorgiewa warszawianie mogli powalczyć w tie-breaku.

Sport: Punkt za heroizm
Po pierwszym secie wydawało sie, ze Aluron Virtu Warta Zawiercie niewiele będzie miał do powiedzenia w wyjazdowym starciu z ONICO Warszawa. Od drugiej partii rozpoczął się prawdziwy mecz. Zawiercianie poprawili przyjęcie zagrywki, a w ataku przebudzili się ich czołowi atakujący, czyli Grzegorz Bociek na skrzydle oraz David Smith na środku. Nieźle prezentowali się tez w polu serwisowym.

Polska Dziennik Zachodni: Sport
W ostatnim meczu 20. kolejki PlusLigi ONICO Warszawa pokonało po zaciętym meczu Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:2 (25:14, 23:25, 28:30, 25:23, 15:8). Mimo porażki beniaminek zostawił po sobie dobre wrażenie, a kibice cały czas byli świadkami długich wymian i gry punkt za punkt. Warszawianie lepsi okazali się dopiero po tie breaku.

Fakt: Końcówki setów w ich wykonaniu to żart
Siatkarze ONICO w drugim z kolei meczu niespodziewanie stracili punkty. Po sensacyjnej porażce z ostatnim w tabeli BBTS Bielsko-Biala tym razem z trudem wygrali w swojej hali 3:2 (14, -23, -28,23,8) z beniaminkiem Wartą Zawiercie. – Potrafimy rozgrywać końcówki setów. Mam wrażenie, że w tych momentach gramy najlepszą siatkówkę – mówił kilka tygodni temu Andrzej Wrona (30 l.). Środkowy Inżynierów wtedy miał rację, jednak te słowa zupełnie nie pasują do tego, co wczoraj wydarzyło się w hali Torwaru. W drugim secie Inżynierowie pod koniec grali fatalnie, a w trzecim prowadzili 23:20, by przegrać tę partię na przewagi. Wtedy stało się jasne, że, choć byli faworytami, nie zgarną kompletu punktów.

polsatsport.pl: PlusLiga: Zacięte starcie na Torwarze! ONICO górą w tie-breaku
Taki rezultat oznaczał, że zwycięzcę meczu wyłoni tie-break. W nim szybko przewagę uzyskali siatkarze ONICO (5:2, 8:5 – przy zmianie stron). Po zablokowaniu ataku Michała Żuka gospodarze mieli już pięć oczek zaliczki w końcówce seta (12:7). Takiej straty siatkarze Aluron Virtu Warty nie zdołali już odrobić. Atak Andrzeja Wrony z przechodzącej piłki dał ONICO piłkę meczową, a chwilę później Antoine Brizard asem serwisowym zakończył to starcie (15:8).

wp.pl: ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta: tie-break w stolicy! Inżynierowie stracili cenny punkt
ONICO Warszawa potrzebowało pięciu setów, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść starcie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Podopieczni Stephane’a Antigi stracili tym samym cenny punkt, który utrudni im rywalizację o lokatę w “3” po rundzie zasadniczej. Siatkarze ONICO Warszawa (51 pkt) nie składają broni w walce o czołową “trójkę” po rundzie zasadniczej. W poniedziałek pokonali Wartę Zawiercie po tie-breaku i przesunęli się na 3. lokatę w tabeli, wyprzedzając Trefl Gdańsk (51 pkt).

przegladsportowy.pl: O tym się mówi, czyli 25. kolejka PlusLigi w pigułce
P jak przerwa – Siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz ONICO Warszawy przystępowali do swoich spotkań w ramach 25. kolejki po dłuższej przerwie. Była ona spowodowana faktem, że ze względu na problemy z dostępnością hali nie mogli rozegrać bezpośredniego starcia z poprzedniej serii spotkań (termin nadal nieznany). Ta pauza nie wpłynęła na postawę bełchatowian, którzy pewnie wygrali 3:0 z GKS-em. Natomiast warszawianie męczyli się z zawiercianami, wygrywając dopiero po tie-breaku.

sport.pl: Dwa punkty zostają w stolicy! ONICO 3:2 Aluron Virtu
Po ponad dwóch tygodniach przerwy siatkarze ONICO Warszawa wrócili do walki o ligowe punkty. Stawką rywalizacji z zawiercianami był powrót na trzecie miejsce w tabeli i udane rozpoczęcie decydującej fazy sezonu zasadniczego. Na ławce rezerwowych pojawił się już Bartosz Kwolek, ale w składzie wciąż brakowało kontuzjowanych Wojtaszka i Vernona-Evansa. Tego pierwszego w wyjściowej szóstce zastąpił Jędrzej Gruszczyński, który powrócił na swoją nominalną pozycją. Poza tym trener Antiga nie zaskoczył – mecz zaczęliśmy w składzie Brizard, Wrona, Gjorgiew, Włodarczyk, Nowakowski, Samica i wspomniany Gruszczyński.

Onet.pl: PlusLiga: ONICO Warszawa wygrało po pięciosetowym boju
Gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania i po pierwszej, wygranej 25:14 partii mogło się wydawać, że bez kłopotu zwyciężą. Ekipa z Zawiercia potrafiła jednak pokazać pazur. Wygrała dwa kolejne sety i postawiła ONICO pod ścianą. Ostatecznie jednak zdołało ono przechylić szalę na swoją korzyść, wygrywając po tie-breaku.

polski-sport.pl: Wielka walka na Torwarze! Aluron Virtu wywozi ze stolicy jeden punkt
Poirytowani niepowodzeniami w końcówkach dwóch poprzednich setów warszawianie dobrze weszli w czwartą odsłonę. Po początkowej grze na przewagi szybko wyrwali się na prowadzenie ( 4:4, 9:5). Grzegorz Bociek jednak przerwał dobrą serię rywali i po kilku potężnych atakach doprowadził do wyrównania 12:12. Ostatecznie zawodnicy ONICO wrócili na prowadzenie, jednak nie było ono aż tak znaczące, jak na początku seta (16:14). Bardzo dobrze sprawował się wracający po kontuzji Bartosz Kwolek, który zastąpił Wojciecha Włodarczyka. To między innymi dzięki niemu gospodarze w końcówce mogli cieszyć się z trzypunktowej przewagi