Miasto Stołeczne Warszawa wspiera Politechnikę


W sezonie 2013/2014 jednym ze sponsorów AZS Politechniki Warszawskiej jest Miasto Stołeczne Warszawa. Klub na podstawie zawartej umowy - w zamian za wsparcie finansowe - poprzez swoją działalność, m.in. podczas meczów PlusLigi promuje Warszawę.


- Współpraca w bieżącym sezonie układa się bardzo dobrze - oceniła prezes AZS Politechniki, Jolanta Dolecka. - Miasto wykazało przyjazny stosunek do sportu wyczynowego i postanowiło nas wspomóc - powiedziała. - Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Środki finansowe, które gwarantuje nam zawarta umowa, stanowią znaczną część klubowego budżetu. Dzięki nim jesteśmy w stanie funkcjonować na odpowiednim poziomie i dawać radość warszawskim kibicom - wyjaśniła.

- Jesteśmy dumni, że gramy w Warszawie i dla Warszawy. To nasze miasto, dlatego z prawdziwą przyjemnością promujemy je nie tylko w Polsce, ale i w Europie - stwierdziła prezes Dolecka. - Liczę, że współpraca jeszcze się rozwinie, w efekcie czego zbudujemy w stolicy drużynę, która z powodzeniem walczyć będzie o medale mistrzostw Polski - uśmiechnęła się. - Nasze mecze cieszą się dużą popularnością, siatkarze zaś tworzą ciekawe widowiska. Ostatnio przekonał się o tym wiceprezydent Jarosław Dąbrowski, który gościł na trybunach podczas spotkania z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle - dodała.

Na podstawie podpisanej umowy znak promocyjny m. st. Warszawy - „Zakochaj się w Warszawie sportowej” mieszkańcy stolicy zobaczyć mogą na wszystkim materiałach reklamujących mecze AZS Politechniki Warszawskiej: banerach, plakatach, ulotkach itp. Znak ten znajduje się także na spodenkach siatkarzy oraz w halach Arena Ursynów i Torwar podczas ligowych spotkań. AZS Politechnika Warszawska zobowiązała się również podczas organizowanych imprez przygotowywać Trybunę Małego Kibica oraz Trybunę Seniora, służące promocji sportu wśród mieszkańców Warszawy z poszczególnych grup wiekowych. Na mecze Inżynierów zapraszane są też dzieci z warszawskich domów dziecka.


Fot. Tomasz Adamaszek