Michał Filip zadebiutował w kadrze B

Michał Filip zadebiutował w kadrze B. Atakujący AZS Politechniki Warszawskiej w biało-czerwonej koszulce wszedł na boisko w wyjazdowych meczach Ligi Europejskiej przeciwko reprezentacji Danii. Polacy udanie zainaugurowali rozgrywki i oba spotkania wygrali 3-0. Michał Filip zadebiutował w pierwszym pojedynku. Na boisku przebywał jedynie kilka minut. Wykonał 4 ataki i zdobył 1 punkt (25 proc. skuteczności). W kolejnym meczu natomiast atakujący Inżynierów na początku drugiego seta z powodzeniem zastąpił słabo spisującego się Szymona Romacia. Zapisał na swoim koncie aż 12 oczek: 10 z ataku (53 proc. skuteczności) i 2 z bloku. - Michał Filip rozegrał naprawdę dobry mecz. Co prawda rywal nie był z najważszej półki, ale i tak mam powody do zadowolenia - ocenił krótko występ swojego podopiecznego trener Jakub Bednaruk. Kadra B następne mecze w Lidze Europejskiej rozegra już 10 i 11 lipca. Prowadzona przez trenera Andrzeja Kowala drużyna w Twardogórze podejmie wówczas Austrię. Kolejnymi przeciwnikami biało-czerwonych będą zaś reprezentacji Estonii, Izraela i Macedonii.   Fot.: www.cev.lu