ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Miły powrót Pawła Zagumnego

Mecz przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle był wyjątkowy dla rozgrywającego AZS Politechniki Warszawskiej - Pawła Zagumnego. Mistrz świata wrócił do miasta, w którym spędził pięć lat swojej sportowej kariery.

- Nie pomyliłem szatni - powiedział z uśmiechem na ustach Paweł Zagumny. - Choć na Opolszczyźnie spędziłem pięć wspaniałych i obfitujących w sukcesy lat, nie miałem problemu z wejściem do pomieszczenia dla zespołów przyjezdnych - dodał. Jeden z najlepszych rozgrywających z ZAKSĄ zdobył dwa srebrne medale mistrzostw Polski (w sezonach 2010/2011 i 2012/2013), dwa Puchary Polski (w sezonach 2012/2013 i 2013/2014), Superpuchar Polski (w 2014 roku) oraz srebrny medal Pucharu CEV (w 2011 roku). Ma na swoim koncie także sukcesy indywidualne. W 2014 roku uznano go MVP rozgrywek o Puchar Polski.

- Do Kędzierzyna-Koźla zawsze będę wracał z przyjemnością, ale teraz jestem zawodnikiem Politechniki i robię, co mogę, aby ten zespół osiągał dobre wyniki - stwierdził Paweł Zagumny. - Mamy ogromny potencjał. Musimy ciężko pracować i się rozwijać. Cały czas się bowiem poznajemy, zgrywamy i docieramy. Idziemy w dobrym kierunku - dodał. - W meczu przeciwko ZAKSIE zabrakło nam chłodnej głowy. Zwycięstwo w trzecim secie mieliśmy na wyciągnięcie ręki, ale nie potrafiliśmy postawić kropki nad i - wyjaśnił.

Paweł Zagumny błyskawicznie stał się liderem AZS Politechniki Warszawskiej. - Guma to nie tylko świetny rozgrywający, ale i bardzo dobry kapitan. Ma charyzmę. Jest dla nas autorytetem i nauczycielem - mówią zgodnie młodzi siatkarze z Warszawy. - Grałem z wieloma dobrymi rozgrywającymi, ale gra z Pawłem to prawdziwa przyjemność - wtóruje im nieco bardziej doświadczony Paweł Mikołajczak.