ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Misja wykonana! ONICO 3:1 GKS

Fot. PressFocus
W zaległym spotkaniu 5. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa pokonali w hali Torwar GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:18). MVP spotkania wybrany został kapitan stołecznych, Antoine Brizard.

Podopieczni Stephane'a Antigi rozpoczęli rywalizację bez niespodzianek w wyjściowej szóstce. Pojawili się w niej Kwolek, Araujo, Wrona, Brizard, Łukasik, Vigrass i Wojtaszek na pozycji libero. Po stronie rywali zobaczyliśmy Butryna, Krulickiego, Sobańskiego, Rousseaux, Wocha, Komendę i Mariańskiego(L).

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po kilku akcjach prowadzili już 6:3, głównie dzięki dobrym atakom i zagrywkom Rousseaux. ONICO rozkręcało się powoli, jednak dwukrotnie udawało się odrabiać straty. Najpierw doprowadzając do remisu 13:13, następnie przy zagrywce Kwolka odwracając wynik ze stanu 16:18 na 19:18. Niestety, goście wrócili do dobrego rytmu, szybko wychodząc na prowadzenie 22:20 po atakach Butryna i Rousseaux. Stołeczni walczyli do końca, jednak pierwszą partię zakończył atakiem z lewego skrzydła Sobański.

Początek drugiego seta był dużo bardziej wyrównany. ONICO wyszło na prowadzenie 2:1, ale goście utrzymywali tempo, co rusz wyrównując. Sytuacja uległa zmianie przy stanie 8:8, kiedy to na zagrywkę wszedł Łukasik. Po serii dobrych serwisów i błędach gości zrobiło się 11:8 i stołeczni złapali rytm, który utrzymali na dłużej. Chwilę później równie dobrze zagrywał Brizard, dzięki czemu ONICO prowadziło już aż sześcioma punktami (17:11). GKS walczył ambitnie, ale do dobrych serwisów stołeczni dołożyli blok (Vigrass, Brizard) i było jasne, że nie pozwolą się dogonić. Ostatecznie seta zakończyła autowa zagrywka Krzyśka, co dało ONICO zwycięstwo 25:17.

Gracze ONICO z równie dużym entuzjazmem rozpoczęli kolejnego seta. Już po kilku akcjach, przy zagrywce Vigrassa i dobrej grze blokiem, odskoczyli gościom na kilka punktów, prowadząc aż 9:2. Goście próbowali zmian – na boisku pojawili się Fijałek, Krzysiek, Quiroga i Sobala, ale to stołeczni dominowali i nieustannie powiększali przewagę. Antoine Brizard częściej kierował piłki do swoich środkowych, poziom trzymali obaj przyjmujący oraz atakujący Araujo. Przewaga rosła, a GKS stać było tylko na jeden zryw – ze stanu 18:10 na 18:13. ONICO natychmiast odpowiedziało jednak serią przy zagrywce Brizarda, co doprowadziło do piłek setowych. Drugą z nich dobrym atakiem skończył Kwolek, dając stołecznym zwycięstwo do 15.

Czwartego seta gospodarze rozpoczęli tak, jak skończyli trzeciego – od serii udanych zagrywek Brizarda. Francuz dobrze zagrywał, dobrze funkcjonował też warszawski blok i kontry, dzięki czemu ONICO zaczęło od prowadzenia 4:0. Goście nie załamali się i dość szybko odrobili straty, doprowadzając do remisu 6:6. Gra zrobiła się nieco szarpana – najpierw goście prowadzili 11:9, po chwili ONICO zdobyło sześć punktów z rzędu, ponownie budując swoją przewagę (15:11). Tempo narzucone przez gospodarzy wciąż rosło. W kilku kolejnych akcjach dobrze z lewego skrzydła atakował Kwolek, udało się dołożyć kilka bloków i przewaga ciągle rosła. Kilka minut później w dwóch akcjach z rzędu challenge wskazał pomyłki gości, którzy już się nie podnieśli (22:15). Ostatnie akcje to blok Brizarda i atak Kwolka – ONICO triumfowało w czwartej partii do 18., a w całym meczu wygrało 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano kapitana ONICO Warszawa – Antoine’a Brizarda.

ONICO Warszawa - GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:18)

MVP: Antoine Brizard

ONICO: Kwolek, Araujo, Wrona, Brizard, Łukasik, Vigrass, Wojtaszek(L) - Janikowski

Trener: Stephane Antiga

GKS: Butryn, Krulicki, Sobański, Rousseaux, Woch, Komenda, Mariański(L) - Depowski, Quiroga, Fijałek, Sobala, Kohut, Krzysiek

Trener: Piotr Gruszka