Młoda ONICO AZS Politechnika Warszawska lepsza od Indykpolu AZS-u Olsztyn

W meczu siódmej kolejki Młodej Ligi ONICO AZS Politechnika Warszawska pokonała we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn. Dzięki tej wygranej Inżynierowie awansowali na czwarte miejsce w tabeli grupy B rozgrywek. Siatkarze ONICO AZS Politechniki bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Potężne zagrywki pozwoliły im wyjść na prowadzenie. Przewagę stracili jednak jeszcze szybciej niż ją zbudowali. Goście zmienili taktykę gry blokiem i coraz częściej zatrzymywali ataki młodych Inżynierów. W efekcie przejęli inicjatywę i wygrali pierwszego seta 25:23. Przez pierwsze minuty kolejnego seta zespoły grały punkt za punkt. Serię tę przerwał środkowy Indykpolu AZS-u Olsztyn - Norbert Fabisiak. Jego zagrywki pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na kilka oczek. Zawodnicy trenera Wojciecha Szczuckiego nie zamierzali się poddawać. Przy serwisie Jana Nizińskiego doprowadzili do remisu, a następnie - za sprawą skutecznych kontr w wykonaniu Mateusza Witka - w zaciętej końcówce drugiej partii przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrali 26:24 i doprowadzili do stanu 1-1 w meczu. W trzecim secie siatkarze ze stolicy poszli za ciosem. Dzięki wysokiej skuteczności na siatce Jana Nizińskiego, Mikołaja Głowackiego i Mateusza Witka kontrowali przebieg boiskowych wydarzeń. Olsztynianie naciskali, ale nie zdołali odwrócić losów tej części spotkania. Młodzi Inżynierowie wygrali więc 25:22 i byli już tylko o krok od ligowego zwycięstwa. Dobrze dysponowani siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. W czwartym secie do dobrej gry na siatce dołożyli jeszcze trudne zagrywki i szybko wyszli na prowadzenie. Następnie zaś utrzymywali przewagę i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W końcu postawili kropkę nad i. Pokonali rywali 25:21 i dopisali trzy punkty do ligowej tabeli. MVP meczu uznany został przyjmujący ONICO AZS Politechniki Warszawskiej - Jan Niziński. ONICO AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 3-1 (23:25, 26:24, 25:22, 25:21) Skład ONICO AZS Politechniki Warszawskiej: Piotr Iwańczyk, Mateusz Witek, Jan Niziński, Mikołaj Głowacki, Adam Kucharczyk, Jakub Pluto, Michał Podgórzak (libero) oraz Jan Kopyść, Janusz Fryzka, Skład Indykpolu AZS-u Olsztyn: Filip Wodzyński, Michał Ostaszyk, Wiktor Mielczarek, Oliwier Kubacki, Norbert Fabisiak, Kamil Leliwa, Jakub Ciunajtis (libero) oraz Łukasz Siemaszko (libero), Adam Świdroń, Hubert Lasecki.   Fot. Marcin Selerski, www.azspw.com